کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > چرا تروریزم در بطن قبایل پشتون نهادینه شده، چرا آنان به غیر پشتون ها می (...)

چرا تروریزم در بطن قبایل پشتون نهادینه شده، چرا آنان به غیر پشتون ها می جنگند؟

يكشنبه 25 نوامبر 2018, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: نتیجه ی دو قرن حکومت پشتون ها فقط کشتار و غارت و چپاول و تخریب و اختلاس و فساد بود. برای نمونه در این دو قرن یک اثر ماندگار انسانی از حکومت های قبایلی نمی توان یافت.
بیش از یک قرن است که تروریزم در بطن قبایل پشتون زاد و ولد می کند. از دل این قبایل طالب و کوچی و داعشی زاده می شود. از دل این قبایل جناتکارانی چون عبدالرحمان و نادر و و مومند و داوود و امین و ملاعمر و کرزی زاده می شود و تحصیل کرده ترین آن ها مانند اشرف غنی احمدزی که در غرب درس خوانده، از تروریزم قبایلی پشتون سرسختانه حمایت می کنند. حتا خوشنام ترین سران پشتون همچون امان الله بارکزی فرمان اشغال زمین های غیر پشتون را صادر می کند.
براستی قبایل پشتون چرا از کاروان جامعه ی انسانی خود را جدا کرده اند و زندگی آرام برای خود و دیگران نمی خواهند؟
آنان چرا همیشه در کشور جعلی و خونین و متعفن افغانستان علیه غیر پشتون ها از جمله هزاره ها، تاجیک ها، نورستانی ها، اوزبیک ها و تورکمن ها در جنگ هستند.
براستی چه رازی در این واپسگرایی مطلق نهفته است که حتا پشتون هایی که ژست روشنفکری می گیرند در نهاد خود با تروریست های قبایلی خود همراه می شوند و در پنهان با آنان همکاری می کنند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > چرا تروریزم در بطن قبایل پشتون نهادینه شده، چرا آنان به غیر پشتون ها می (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.