در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > اقتصادی > ان. جی. او سالار استعفا داد

ان. جی. او سالار استعفا داد

اما گمان نمی رود معاشات گزاف انورالحق احدی از منابع مختلف قطع شود!/ از انورالحق احدی و اشرف غنی احمدزی به عنوان طالبان نکتایی پوش یاد می شود.
پنج شنبه 5 فبروری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

رئیس جمهور کرزی استعفای وزیر مالیه را پذیرفت

ارگ ریاست جمهوری، کابل: حامدکرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان استعفای داکتر انوارالحق احدی وزیر مالیه را پذیرفت.

موصوف پس از آنکه نامزدی اش را در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری اعلام کرد، استعفای خود را به رئیس جمهور فرستاد.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با قدر دانی از خدمات داکتر انوارالحق احدی، استعفای موصوف را پذیرفت و برایش آرزوی سعادت کرد.

نشر از دفتر سخنگوی رئیس جمهور

ان. جی. او سالار استعفا داد؟

اما گمان نمی رود معاشات گزاف انورالحق احدی از منابع مختلف قطع شود!/ از انورالق احدی و اشرف غنی احمدزی به عنوان طالبان نکتایی پوش یاد می شود.

چهار شنبه 3 دسامبر 2008

کابل پرس: انورالحق احدی وزير ماليه ی افغانستان که طبق گزارش سال 1384 رياست مستقل مبارزه با فساد و ارتشای اداری در سوء استفاده از دارايی های بانک ملی افغان دست داشت، روز شنبه استعفای خود را به حامد کرزی تحويل داد. تاکنون خبر استعفای وی و پاسخ حامد کرزی بصورت رسمی منتشر نشده است.

يکی از کارمندان دفتر رييس جمهور افغانستان که نخواست نامش فاش شود به کابل پرس گفت که در ماه های اخير مشاجرات لفظی شديد ميان انورالحق احدی و حامد کرزی بوقوع پيوسته بود. يکی از دلايل اين مشاجرات اختلاف بر سر ادامه ی کار وحیدالله شهرانی معين وزارت ماليه و پسر نعمت الله شهرانی وزير حق و اوقاف که از نزديکان کرزی به شمار می رود، می باشد. اين منبع می گويد که احدی چند بار از کرزی خواسته بود که با برکناری شهرانی موافقت کند و حتا وی پيشنهاد برکناری شهرانی را بصورت مکتوب در اختيار کرزی قرار داده بود. حامد کرزی با برکناری شهرانی مخالفت کرده و در عوض از خود احدی خواسته است که استعفای خود را بنويسد. احدی پس از گفتگو و مشورت با سران حزب خود "افغان ملت"، تصميم می گيرد تا همچنان مديريت وزارت ماليه را در دست داشته باشد.

اين منبع همچنين می افزايد که با توجه به گسترش فعاليت های گروه " افغان ملت" به نظر می رسد احدی خود را برای شرکت در انتخابات رياست جمهوری آماده می کند.

اين منبع در پاسخ به اين سوال که آيا احدی به همان دليلی که جبار ثابت دادستان کل افغانستان از کار برکنار شد، ناچار به استعفا نشده است، گفت که ممکن است تصميم احدی در انتخابات رياست جمهوری يکی از دلايل استعفای او باشد اما همه ی آن نيست.

جبار ثابت زمانی به گفته ی خودش ناچار به استعفا شد که آمادگی اش را برای شرکت انتخابات رياست جمهوری اعلام کرد.

کارتون از عتيق شاهد

از سوی ديگر گفته می شود که انور الحق احدی و اشرف غنی احمد زی همکاری های نزديکی را برای شرکت در انتخابات رياست جمهوری آغاز کرده اند. برخی از منابع نيز گفته اند که زلمی خليل زاد، سفير سابق آمريکا در افغانستان يکی از کسانی ست که کمک های شایانی به تيم احدی- احمدزی خواهد کرد.

در مدتی که انورالحق احدی وزير ماليه ی افغانستان می باشد، علاوه بر اينکه گزارش هایی از دست داشتن مستقيم وی در فساد و اختلاس نشر شده است، تلاش های او برای گرفتن قرض های کلان از بانک جهانی نيز مورد قابل توجهی می باشد که حتا ايشان را بيشتر از اينکه کارمند دولت افغانستان نشان دهد، به عنوان يک کارمند بانک جهانی معرفی می کند.

از سوی ديگر انور احق احدی و همتای سابق وی اشرف غنی احمدزی کسانی هستند که در وزارتخانه ی تحت امرشان، وزارت ماليه، هزاران پروژه ی ضعيف را از ان جی او ها و سازمان های مختلف تحويل گرفته اند. طبق روال معمول اداری اين وزارت ماليه است که بايد امضای نهایی را پای اسناد مربوط به پروژه های مختلف کرده و آن را به نمايندگی از دولت افغانستان تحويل بگيرد. در هفت سال اخير در کنار اداره ی حامد کرزی که کاملا فاسد و سرشار از متهمان نقض حقوق بشر می باشد، ان جی او ها و سازمان های داخلی و بين المللی فراوانی نيز ميليون ها دالر از دارايی های همگانی و کمک های جامعه ی جهانی را اختلاس کرده اند.

يکی از موضوعات داغی که در خود وزارت ماليه جريان داشت و با فشار تيم احدی مسکوت ماند، موضوع ميليون ها دالر اختلاف در حساب و کتاب اين وزارتخانه است. برای نمونه در سال 1384 بر اساس گزارش رياست کنترول و تفتيش مرکزی، حدود یک اعشاریه شش میلیارد افغانی ، اختلاف در گزارش مالی که وزارت ماليه به ولسی جرگه ی افغانستان ارايه کرده است، وجود دارد.

يکی از موارد مشکوک ديگر در عملکرد انورالحق احدی، موضوع برنامه ی استراتژيک انکشاف ملی افغانستان می باشد که نتوانسته بود بصورت دقيق و فنی تدوين شود و نشريه ی فاينشيال تايمز از آن پرده برداشته بود. موضوعات ديگر مانند معاش های گزاف دالری نيز هست که مقابل کارنامه ی احدی و تيم وی پرسش بزرگ قرار می دهد. برای نمونه معاش 290 هزار و پنجصد دالری اديب فرهادی در يک سال نشان از اوج بی عدالتی و فساد در دستگاه های دولتی ست. اين در حالی ست که صحت مدارک تحصيلی اديب فرهادی نيز زير سوال رفته است. منابع مختلف نيز به کابل پرس گفته اند که شخص انورالحق احدی ماهانه حدود سی هزار دالر آمريکایی از منابعی مانند بانک جهانی دريافت می کند. اين معاش جدا از معاشات و امتيازات دولتی می باشد و معمولا اين مقامات از منابع مختلف معاش های گزاف دريافت می کنند.

جدا از همه ی اين موارد از انورالق احدی و اشرف غنی احمدزی به عنوان طالبان نکتایی پوش یاد می شود.

اکنون گفته می شود که احدی با اين کارنامه ی خود، با کنار کشیدن از تيم کرزی در صدد است تا از چهره ای از خود به جانب نشان داده و گویی در يکی از عواملی نیست که در اختلاس و سوء استفاده ی ميليون ها دالر دست داشته است.

کابل پرس افشا می کند!

بيش از يک ميليون دالر سوء استفاده در بانک ملی افغان

همراه با يک مورد، 144 هزار دالر آمريکايی سوء استفاده توسط انور الحق احدی

يكشنبه 9 دسامبر 2007, نويسنده: کامران میرهزار


بيش از بيست ميليون دالر اختلاف در حساب و کتاب وزارت ماليه!

انورالحق احدی پاسخ دهد!

شنبه 9 فوريه 2008


جناب احدی سَرِ گنج

کارتونی از عتيق شاهد

شنبه 12 ژانويه 2008


اين چهره: انورالحق احدی

کارتونی از عتيق شاهد

چهار شنبه 11 ژوئن 2008


دروغ های بزرگ تیم کرزی

این راز به تازگی افشا شده است

يكشنبه 20 آوريل 2008


کابل پرس افشا می کند:

افشای اسناد کامل تری از معاش گزاف اديب فرهادی!

معاش ادیب فرهادی 484 برابر معاش کارمند عادی در افغانستان، دو تا چهار برابر معاش بهترين متخصصان اقتصادی در اروپا و آمريکا

شنبه 21 ژوئن 2008, نويسنده: کامران میرهزاراختلاس و قانون شکنی وحيدالله شهرانی

متهم به اختلاس و قانون شکنی، شهروند کشور انگلستان با عدم تجربه ی کاری، سرپرست وزارت تجارت می شود/ همراه با اسناد/ اداره انجمن مدنی و حقوقی افغانستان

پنج شنبه 5 فوريه 2009

پيام‌ها

 • این که چرا احدی استعفا داد مطالب که در این مطلب نوشته شده تا حد زیاد حقیقت دارد. وحیدالله شهرانی جوان تحصیل کرده واقعا شخصیت است که موجودیت احدی را در وزارت مالیه زیر سوال برده بود وتمام موسسات خارجی وکشورهای همکار با این وزارت اکثرا از وحیدالله شهرانی یاد میکردند واز کارفهمی وی تعریف میکردند و شهرانی توانسته بود تا حدودی توازن قومی را دراین وزارت حفظ کند که مقبول خاطر احدی نبود ولی این پیر کار ازموده در برابر شهرانی بلاخره شکست را پذیرفت.

  این که احدی با احمدزی کنار بیاید امر ناممکن به نظر میرسد زیرا احمدزی اختلافات بسیار عمیق با احدی دارد. زمانکه درسال 2004 احمدزی میخواست خودرا کاندید رهبری افغان ملت کند احدی به وی گفته بود که وی یک مهاجر کوچی است ووی باید نخست افغان بودن خودرا ثابت کند وبعدا خودرا کاندید رهبری افغان ملت کند که این گفته های احدی منجر بخ خروج احمدزی وبعضی اساتید دانشگاه کابل از افغان ملت گردید. مصاحبه اخیر حشمت غنی احمدزی با تلویزیون نورین که دران حشمت غنی کرزی را متهم به تمثیل قوم گرایی کرد و غیر مستقیم افغان ملت را خاین به منافع پشتونها یاد کرد زیرا افغان ملتی ها صرف جیب های خودرا با استفاده ازنام قوم پشتون پر کردند ودرحالکه بالای پشتونها بمب میبارد، بالای احدی تاخت وتاز کرد وگفت که دست اوردهای وزارت مالیه فعلی در طی اضافه تر از شش سال با دوره وزارت احمدزی قابل مقایسه نیست. بنا بعید به نظر میرسد که اینها دوباره باهم سازش کرده باشند

  شاید یک علت دیگر ان باشد که احدی ومشاورین افغان ملتی ان به شکست حکومت کرزی باورمند شده ونمیخواهند که از انها به نام عامل این شکست یاد گردد واینده سیاسی انها زیر شک وتردید قرار بگیرد بنا احدی در شرایط فعلی به اصطلاح دم خود را قر کرده میخواهد موقتا صحنه را ترک کند تا کارنامه های سیاه وی در وزارت مالیه با گذشت زمان از اذهان عامه پاک گردد ووی بتواند در دولت اینده دوباره خود وحزب منحوس خودرا بالای گرده های پشتونها تحمیل کند. به هرصورت باید در فرصت مناصب احدی به میز محاکمه کشانیده شده ودر مورد سواستفاده های مالی وی از این وزارت واین حقیقت که وی از روسای گمرک های ولایات فیصدی کمیشن میگرفت پرسیده شود. همچنان وی دخالت مستقیم در فروش تعمیر چهارده منزله که به منزله خیانت ملی است دست دارد که باید مورد بازخواست قرار بگیرد.

  اشخاص خاین به ملت به زودی چهره هایشان منحوس وسیاه میگردد مانند احدی که طشت رسوایی اش سرچپه شد

  • هاهاهاها...خسر وجان! بسيار پف ګفته ای. احمدزی عضو افغان ملت نيست.
   شهرانی يک ماستری دادر و احدی دو ماستری (در حقوق و افقاصاد) و يک دکتورا (در سياست) دارد. شهرانی هيچګاه رقيب مساوی احدی شده نميتواند.
   برادر مقاله نويس! من نه ميدانم شما چرا احمدزی و احدی را طالبان خطاب ميکنی؟ بخاطريکه آها پشتون اند!؟ جنکسالارانيکه در پارلمان حضور دارند، نظريات طالبان را دارند.شما بايد آنها را زير بحث بياوريد. خدا را موضوعات را از دوربین حقيقت تماشا کنيد نه با چشم قوم کرایی.
   ما خودم متولد پروان (تاجک) هستم. اکنون در امريکا زندکی ميکنم. بيايند اين قوم کرايی را ترک کرده سفيد را سفيد و سياه را سياه بکویم و افغانستان واحد را اباد و تعمير کنيم.

  • بلاخره ان.جو سالار در پست خود باقی ماند. علی الرغم غر وفش های که میکرد ولی بلاخره دوستان افغان ملتی برایش گفتند که ما سالها در پاکستان دلالی کردیم وبرای اعراض یک پست مدیریت در دولت چی نبود که نثار ای اس ای نکردیم از زن خود گرفته تا همه چیز خودرا ولی خودت ناحق با کرزی سر ستیزه گرفته یی زیرا کرزی هم یک پختون است وبه اساسات قبیله وفادار! بنا چند روز دیگر هم بمان تا ما کار ها را سر کنیم.

   بلاخره احدی مانند اجدادش که در قران مهر میکردند ولی برخلاف ان عمل میکردند، برخلاف همه گفته های خود در پست خود باقی ماند و میر محمد امین فرهنگ استیزا شد و بلافاصله کرزی این چوپان قبیله شتر چرانان شهرانی را به طور موقت به حیث سرپرست وزارت تجارت تعین ولی برای همیشه از وزارت مالیه دور کرد وبا یک تیر سه نشان زد. هم فرهنگ را از قدرت انداخت هم دل احدی را بدست اورد وهم شهرانی را از وزارت مالیه را برای همیشه دور کرد!

   شهرانی چون پدرش هم یک وزیر است هرگز نمیتواند وزیر تجارت اینده باشد بنا بعداز این کرسی خانه نشینی نصیبش خواهد بود.

   برای من خیلی سوال برانگیز بود که چطور احدی از این پست استعفا داد درحالکه این پالیسی افغان ملت است که در پست های خدا داد دولتی باید تا حد توان باقی ماند وبرای ماندن به ان حتی باید از زن ودختر خود هم به حیث وسیله کار گرفت. انکشافات اخیر نشان داد که واقعا احدی به اصول حزبی وفادار است و تا زمانکه لگد به سرینش زده وبا چند اردنگی و پس گردنی از وزارت مالیه به دور انداخته نشود انقدر غیرت ومردانگی ندارد که بااین مقام خدا حافظی کند که چنین هم شد.

  • در چند سال اخیر می بینیم که با تاسف برخی از "چیز فهمان " ما تا آن حدی در ورطه مهلک تعصبات فرو رفته اند که گوی سبقت را در این میان ربوده اند . افرادی چون نویسنده این مقال و افرادی که با همچو نوشته ها سر تائید میشورانند اگر حد اقل ضمیر پاک داشته وذهن شان مریض نباشد ، اینچنین ناشیانه بر شخصیت های انگشت شمار علمی وسیاسی خویش نخواهند تاخت .من اکثر متوجه نوشته های افرادی متعصبی از این قبیل هستم که علیه آقای احدی هذیان گویی میکنند .اینکه خود شان در فساد غرق هستند تصور میکنند که در این کشور هیچ کس دیگری صادق و وطندوست نخواهد بود . این آقایان فقط از پروپاگند های استفاده میکنند که از ذهن بیمار گونه شان تراوش کرده است. واین هم به مصداق ضرب المثلی است که " بگیرش که نگیردت "آینهاکه طرفداران" ستم شعاران"هستند از شخصیت وکار آیی آقای احدی وحزبش در هراسند وتقلا دارند تا از این طریق اگر بتوانند خود را تسلی دهتد.

 • اي خداي رسواكننده منافقان !
  حالا كه به اصلاح در ته ديگ چيزي نمانده استعفا داد اين آقا اي كاش چند سال قبل استعفا ميداد كه حد اقل چند صد ملينون دالر در گدا خزانه ملت گدا افغانستان باقي مي ماند حالا و قت حساب دادن است نه وقت استعفا اگر حساب و كتابي دركار باشد اين جناب اول حساب بدهد و تا زمان تصفيه حساب حتي ممنوع الخروج قرار گيرد زيرا اين دزد ميارز آنقدر در كيسه خود جازده كه ديگر نياز به كار وزارت ندارد اين است سر نوشت اين ملت يتيم كه وزير ماليه اش اين چنسن يه كارخود با يان مي بخشد حالا هم خدا خيركند كه بر اساس شايعات سرچوك آ قا زاده دعواي رياست جمهوري نكند مثلث خبيث شوم خليل زاد جاسوس اشرف غني بي روده و جناب احدي تيمي كه ميخواهند رهبري كشوررا به دست گيرند بخصوص كه آقاي بوش بيكار ميشود و براي خليل زاد هم جز رفتن به شراب خانه هاي آمريكا وظيفه ديگر باقي نمانده است حالاميخواهد اين جاسوس سي اي ا راهي كابل شود و رهبري يتيم خانه بزرگي را بنام افغا نستان بگيرد چاره چيست جزاينكه بگويم خدايا ملت يتيم افغانستان را از اين ذلت نجات ده و اين گرونه مزدوزان و خائنان بملت را به قهر خودت گرفتار گردان يا رب مظلومين و السلام

  • مولوی صاحب حق گفتی ولی کم گفتی . این آغا زاد ه گان که در عنقریب نزدیک بابا ها خواهند شد ، هنوز دلشان یخ نکرده است . اینوطنفروشان مسلکی که پدرانشان خاک این سرزمین را به انگریزان در مقابل پول و قدرت به معامله گرفتند ، تصمیم نهائی گرفته اند که نسل در نسل فرزندان این اوغانستان مظلوم را در قرض بادران دالر و یورو شان غرق نمایند ، که تا اندازهء هم در پلان شوم خود پیروزی را کمائی کرده اند . هنوز هم که دو گروپ اند( ریش دار و بی ریش ) در تحقق کامل سقاوی دوم بطور شاید و باید نرسیده اند . تماشای واقعی وقتی شروع خواهد شد که این امراض ایدس ، سرنوشت این مردم بیچاره و گرسنه را بدست بگیرند . که بعید نخواهد بود مبارزان دموکراسی صادراتی بمنظور تأمین حضور دائمی خود این ریش داران بی ریش را بار ها وبار ها در قدرت نگهدارند . افسوس یتیمان مان که گرسنه و گرسنه تر خواهند شد و این خود فروخته گان و تدوین کننده گان سقاوی دوی میلیونر و ملیاردر . آیا اینست سرنوشت و تقدیری که خداوند ما رقم زده است ؟ آیا گریز ازین بن بست هرگز و هیچگاهی وجود نخواهد داشت ؟ خیر !!

   عمر فاروق میگوید : قومیکه مبارزه نمیکند فنا میشود ! واقعأ ، اینست درس حقیقت جوبی وراه یابی پیشوایان اسلام . یگانه راه برون رفت ازین گمراهی و ذلالت فقط مبارزه در مقابل بربریت قرون وستائی اوغان ذلیی ها و قومگرایان فاشیست است و بس !! تا تاریخ و نسل های آینده مان ، ما را محکوم نکنند !!!

  • به نظر بنده اختلاف احدی با شهرانی نشان دهنده ضعف رهبری و شخصیت وی می باشد.

   برای شخصیکه دعوای رهبری دارد و خودرا شایسته کاندید ریاست جمهوری میداند، تا این حد کوچک بودن و چنه زنی در برابر معین خود تا سرحد ناز قهر با رییس جمهوری خود پیش میرود، این مساله ضعف شخصیت و ظرفیت احدی را نشان میدهد.

   رییس جمهور بزرگترین فیصله ای را که در این مورد به عمل آورد فقط نخواست این دونازدانه خودرا آزرده کند یکی را از یک وزارت به وزارت دیگر نصب کرد و میدان چور چپاول رابر روی هردو نازدانه خود باز نگاه داشت. این دونفر در حالی بنام ازبک و پشتون امتیاز میگیرند و در قدرت دولت سهم داده میشوند که هردوی این ها در واقع بین مردم خود جایگاه قوی ندارند.

  • قاتل عبدالله درلباس سیاستمدار و کاندید ریاست جمهوری

   هنوز کلمه های خون شهید مسعود در دامان داکتر عبدالله وجود دارد. هنوز ملحمهای اعمال زنانۀ او در کاباره های هند به چشم میخورد.

   وی دو هفته قبل با یک قاتل دیگر که به وی گفته من بارکزی هستم(گل آقای شیرزی) به امریکا رفت میگویند کرایه و مصارف خود را از بلدوزر شیرزی گرفت.

   به آقای کرزی گفته مرا در جریان انتخابات به انداز رای خود را بتو میدهم. مقصد که داکتر سپنتا را از بین ببر و مرا عوض او مقرر کن. وی، آقای قانونی ، قسیم فهیم، برادران ناتنی مسعود، انجنیر عارف، پناه، گدا امثالهم، بابه جلندر، بابه جان پرچمی بیسواد و سیاف را قاتل مسعود میداند.

   او مردم از برای خدا او را رای ندهید او قاتل های حمله بر افشار است. وی عضو K G B و استخبارات ایران است.
   وی شش بار جرگه امن منطقوی را با رفتن به دفتر استخباراتی امریکا و خنثی کرد. وی با بدست آوردن 2 ملیون دالر از حمید گل و رییس موجود استخبارات پاکستان در صدد قتل کرزی از داخل ارگ میباشد.

 • راهزن ایوب سالنگی از پست اش موقوف شد
  افرین حنیف اتمر !
  ریشه های اختطاف را کندی و بریدی و اگر نه هر روز در این و یا آن کنار افغانستان اختطاف بود.

  جرم در وقت تو کم شده. بدون آنکه ایوب قوماندان امنیه کابل همه تاجران گم شده و یافت شده اختطاف کرد. از پول آنها و تریاک و قتل ها قصر در شیرپور ساخت.

  پولیس قوی من، خدا ترا زنده بدارد معاش پولیس را زیاد کردی.

  ریاست های امنیت ملی در هردو ماه سه تکسی ، موتر کلان و صد بم بغل که میگویند بم کنار جاده میخرند و انها را نظر به امر امراله صالح از باروت و مواد منفجره دیگر که از دره ادم خیل و یا ایران میخرند، منفجر می کنند تا کرزی را فریب بدهند. افرین بچۀ وطن، باغیرت ، لایق و پاک نفس.

  از طرف فرید چاه آبی

 • قاتل عبدالله درلباس سیاستمدار و کاندید ریاست جمهوری

  هنوز کلمه های خون شهید مسعود در دامان داکتر عبدالله وجود دارد. هنوز ملحمهای اعمال زنانۀ او در کاباره های هند به چشم میخورد.

  وی دو هفته قبل با یک قاتل دیگر که به وی گفته من بارکزی هستم(گل آقای شیرزی) به امریکا رفت میگویند کرایه و مصارف خود را از بلدوزر شیرزی گرفت.

  به آقای کرزی گفته مرا در جریان انتخابات به انداز رای خود را بتو میدهم. مقصد که داکتر سپنتا را از بین ببر و مرا عوض او مقرر کن. وی، آقای قانونی ، قسیم فهیم، برادران ناتنی مسعود، انجنیر عارف، پناه، گدا امثالهم، بابه جلندر، بابه جان پرچمی بیسواد و سیاف را قاتل مسعود میداند.

  او مردم از برای خدا او را رای ندهید او قاتل های حمله بر افشار است. وی عضو K G B و استخبارات ایران است.
  وی شش بار جرگه امن منطقوی را با رفتن به دفتر استخباراتی امریکا و خنثی کرد. وی با بدست آوردن 2 ملیون دالر از حمید گل و رییس موجود استخبارات پاکستان در صدد قتل کرزی از داخل ارگ میباشد.
  احمد بایانی

  • مه نمیفهمم که به نظر شما سردبیر محترم کابل پرس کی آدم حسابی، صادق و وطن پرست میباشد؟ حدود دو سال میشه که خواننده سایت شما هستم، ولی در همین مدت یک مقاله ای ره نخواندم که در او منفی بافی صورت نگرفته باشد؟ آیا ممکن است با این منفی بافی های شما در مقابل همه (100%) پیشرفت کرد؟ فکر نکنم جز درد سر دادن به خود چیزی دیگری حاصل کنید!

  • راست گفتین خراسانی صاحب !
   درین صفحه جدا چندین مسایل بیجا و بی هدف وفقط بمنظور توهین وتحقیر افراد و غرض فرو نشانیدن حس تحقیر نوشته شده:

    احدی یک متخصص مسلکی است که از صلاحیت یک ادم بیسواد بدور است تا بخواهد از او حساب گیرد ویا ...
   اگر قبول کنیم که او دزد است باید اسناد ارایه کنیم نه اینکه هر چه در دهان ما امد نثارش کنیم.به نظر من چیزی که در احدی واضح قابل انتقاد است عملکرد شخصی او در قبال افغان ملتی بودنش است.زیرا ما هر حزبی که به اساس نشنلیزم ولو از هر نوعی که باشد فعالیت کند نمی پذیریم.و این به ان معنی هم نیست که بخاطر افغان ملت تمام پشتون ها را محکوم کنیم.. ما سلطه تاجک ها، هزاره ها، ازبیک ها،از هر کدام را دیدیم.. ولی هرگز بدین معنی نیست که بخاطر مسعود تاجک ها،بخاطر مزاری هزاره ها و بخاطر رسول پهلوان تمام ازبیک ها را مورد بی مهری قرار بدهیم.. بد، بد است اگر فرد باشد و یا حزبی.ولی ملت همه بد بوده نمیتواند.
    مولوی صاحب برای شان دعای بد میکند- جای تاسف است. جناب مولوی صاحب وظیفه شما منحیث یک عالم دین صدور دعای بد نیستاین کار را برای پیره زنان بگذارید زیرا انها از شما ماهر ترند درین زمینه. شما پا فراتر گذاشته و در ساحه فعالیت تان به مردم تشریح کنید که حق چیست و باطل کدام است. بجای حکم تکفیر بچه مکتب که پطلون می پوشد ویا سر لچ میگردد به مردم بفهمانید که با دختران خود برخورد منصفانه نمایید تا انها با فرار از منزل اش گرگ ها نشوندو یا دست به خود سوزی نزنند. به مردم توضیح کنید که تجاوز و قتل نفس حرام است تا دیگر از خدا ترسیده و اقدام ه اختطاف نکنند. به مردم توضیح کنید که این حرف خدا است نه حرف شما. اخر جامعه ما متاسفانه یک دروغ شما را به سد راست ما برابر نمیداند.. و بالاخره این بحث را همانطور که گفتیم افراد مسلکی و صاحب دید بخصوص دنبال کنند. مثلیکه کار های بالا وظیفه شماست و ما نباید از زبان یک مولوی دین صحبت کنیم و حقا که نمیتوانیم.
    همچنان داکتر عبداله یک دوکتور طب است و یک ادم بی مایه نباید بخود حق دهد تا در مورد یک شخصیت علمی اینتور گستاخانه حرف بزند. شاید بد ترین صفت عبداله جهادی بودنش است اما اگر مسعود را کشته یا نه این مربوط به شورای نظار است که با او چه تصمیم میگیرد زیرا ما درینجا برای تصفیه حساب مشکلات درونی تنظیم ها وقت خود را ضایع نمیکنیم و فقط به یک حرف بسنده هستیم که میگوید نکش تا کشته نشوی.
   بنظر من دراینجا باید چهره های خاین وناپاک افشا شود بدون اینکه به انها توهین کنیم زیرا انسان فطرتا بد نیست وما باید اعمال انسانی را به نقد بکیم نه انسانیت او را.
   همچنان توقع دارم از افرادی که با دست پاک کار میکنند نام برده شود تا در اینده بتوانیم از بین شان کادر های امین و راست کار به وطن را انتخاب کنیم.
   والسلام

جستجو در کابل پرس