کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > ببينيد و بشنويد > طالبان، پاکستان و تروريزم!

طالبان، پاکستان و تروريزم!

امرالله صالح: پاکستانی ها از ما می خواهند درباره ی کشورشان معلومات دهیم/ مصاحبه ی شبکه ی الجزيره با امرالله صالح، رییس عمومی امنيت ملی افغانستان

دو شنبه 8 سپتامبر 2008

خبرنگار شبکه ی تلويزيونی الجزيره گفت و گويی را با امرالله صالح، رييس امنيت ملی افغانستان انجام داده است. در اين گفت و گو امرالله صالح به سوالات خبرنگار الجزيره درباره ی طالبان، حمايت دولت پاکستان و بويژه استخبارات اين کشور از طالبان پاسخ می دهد. امرالله صالح در پاسخ به يکی از پرسش ها ضمن برشمردن اين مساله که ارتش پاکستان، ارتشی کاملا منظم می باشد، بر اين نکته تاکيد دارد که در هنگام ارايه ی شواهد و اسناد مبنی بر تجهيز طالبان در خاک پاکستان، مقامات پاکستانی از ما (افغانستان) می خواهند درباره آنچه در کشورشان می گذرد معلومات دهيم. صالح می گويد که پاکستانی ها هيچ تمايلی به مبارزه با تروريزم ندارند. او می گويد که يکی از عوامل مهم بمب گذاری سفارت هندوستان در کابل در منطقه ای در پاکستان زندگی می کند و برای بازداشت وی نياز به نيروی نظامی نيست. دو مامور استخباراتی می تواند او را بازداشت کند. او می گويد معلومات لازم به مقامات امنيتی پاکستان فرستاده شده است. صالح از افشای نام اين عامل بمب گذاری خودداری کرده و گفت که به رسانه ها اعلام نمی کند.

قسمت نخست

قسمت دوم

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


209 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > ببينيد و بشنويد > طالبان، پاکستان و تروريزم!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.