کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > انتخابات > داکتر بشردوست به امريکا نمی رود!

داکتر بشردوست به امريکا نمی رود!

همیشه تقریبا امیر ، پادشاه و رئیس جمهور این کشور از خارج تعیین و تحمیل شده است. من با هدایت خداوند(ج) و حمایت مردم افغانستان اراده آهنین دارم که به این سنت سیاسی شوم خاتمه داده شود

دو شنبه 27 آوريل 2009

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

نام خداوند(ج) وبه یاد شهدا

قرار بود که روز جمعه مورخ1388 /2/4 مطابق 24-04-2009 میلادی به ساعت 3 بجه بعد از ظهر من کابل را به سوی امریکا برای شرکت در یک کنفرانس ترک کنم اما بعد از روز ها فکر و مشوره با افراد گم نام اما دلسوز ، عالم و پاک این کشور بالاخره تصمیم من بر این شد که در این شرایط حساس و خاص انتخابات ریاست جمهوری از این سفر منصرف شوم.

به دلایل مختلف و منجمله :

1- همیشه تقریبأ امیر ، پادشاه و رئیس جمهور این کشور از خارج تعیین و تحمیل شده است من با هدایت خداوند(ج) و حمایت مردم افغانستان اراده آهنین دارم که به این سنت سیاسی شوم خاتمه داده شود.

2- در مجموع دولتمردان ، سیاستمداران و رهبران این کشور متأسفانه همیشه قبله سیاسی شان کشور های خارجی بوده است من نمیخواهم که یک سر سوزن و یک ثانیه مردم مار گزیده افغانستان فکر کند که بشردوست هم حلقه غلامی خارج را به گردن دارد.

با احترام

داکتر بشردوست

نامزد مستقل ریاست جمهوری

صدها تن نامه ی سرگشاده به باراک اوباما را امضا کرده اند!

در حالی که طالبان نکتايی پوش مانند اشرف غنی احمدزی، زلمی خليل زاد و انورالحق احدی به جولان پرداخته اند، امضا کنندگان نامه ی سرگشاده به باراک اوباما تاکيد کرده اند که داکتر رمضان بشردوست انتخاب مردم افغانستان است

چهار شنبه 18 مارس 2009

کابل پرس: صدها تن به شمول نويسندگان و روزنامه نگاران ضمن تاکيد بر حمايتشان از داکتر رمضان بشردوست با امضای نامه ی سرگشاده ی مردم افغانستان به رييس جمهور آمريکا، ، از وی خواستند که دست از حمايت بنيادگرايان، قاچاقچيان مواد مخدر، طالبان نکتايی پوش و فاسدانی که خود در ساختن دولت فاسد و ظالم حامد کرزی دست داشته اند و اکنون در رقابت های رياست جمهوری به دروغ های انتخاباتی روی آورده اند و خود را منتقد دولت حامد کرزی معرفی می کنند، برداشته و در دام آنان نيافتد.

در حالی که طالبان نکتايی پوش مانند اشرف غنی احمدزی، زلمی خليل زاد و انورالحق احدی با برپايی محافل و مجالس مختلف با متهمان نقض حقوق بشر، آدمکشان طالب، جنگ سالاران، قاچاقچيان مواد مخدر و دزدان دارايی های همگانی به جولان پرداخته اند، امضا کنندگان نامه ی سرگشاده به باراک اوباما تاکيد کرده اند که داکتر رمضان بشردوست پايگاه مردمی لازم را داشته، از علم، شناخت و دلسوزی لازم برخوردار است و می تواند ضمن آوردن تغييرات مثبت و اساسی، برای برچيدن بنيادگرایی، طالبانيزم و طالبانی که عليه منافع مردم دست به انتحار و خشونت می زنند و طالبان نکتایی پوش که حاميان معنوی آنان هستند، سایر جنگ سالاران و ناقضان حقوق بشر، قاچاقچيان مواد مخدر ، سیاستمداران فاسد و دزدان دارايی های مردم اقدام کند.

امضا کنندگان تاکيد دارند که تغييرات مثبت و گسترده، امنيت، آبادی و آزادی حق ما مردم افغانستان است.


برای امضای اين نامه اينجا را کليک کنيد


نامه سرگشاده مردم افغانستان به باراک اوباما درباره ی انتخابات رياست جمهوری افغانستان!

تغييرات مثبت و گسترده، امنيت، آبادی و آزادی حق ما مردم افغانستان است

ما مردم افغانستان، با شناخت از داکتر رمضان بشردوست و با توجه به کارنامه ی او، او را بهترین انتخاب برای رياست جمهوری افغانستان می دانيم. او پايگاه مردمی لازم را داشته، از علم، شناخت و دلسوزی لازم برخوردار است و می تواند ضمن آوردن تغييرات مثبت و اساسی، برای برچيدن بنيادگرایی، طالبانيزم و طالبانی که عليه منافع مردم دست به انتحار و خشونت می زنند و طالبان نکتایی پوش که حاميان معنوی آنان هستند، سایر جنگ سالاران و ناقضان حقوق بشر، قاچاقچيان مواد مخدر ، سیاستمداران فاسد و دزدان دارايی های مردم اقدام کند.

ما در اين نامه به آقای باراک اوباما و اعضای دولت وی توصیه می کنیم که در دام بنيادگرايان، قاچاقچيان مواد مخدر، طالبان نکتايی پوش و فاسدانی که خود در ساختن دولت فاسد و ظالم حامد کرزی دست داشته اند و اکنون در رقابت های رياست جمهوری به دروغ های انتخاباتی روی آورده اند و خود را منتقد دولت حامد کرزی معرفی می کنند، نيفتاده و فقط برای برگزاری سالم انتخابات در افغانستان و تامین خواست و اراده ی مردمی کوشش کنند.

تغييرات مثبت و گسترده، امنيت، آبادی و آزادی حق ما مردم افغانستان است.

برای امضای اين نامه اينجا را کليک کنيد


نکات مهم:

1: مردم افغانستان در نقاط مختلف جهان می توانند اين نامه را امضا کنند.

2: بهتر است نام و مشخصات خود را به انگليسی بنويسید.

3: اين نامه پس از امضا بصورت خودکار به آدرس ايميل کاخ سفید، وزارت امور خارجه و وزارت دفاع آمريکا و سفارت اين کشور در کابل، جمعی از وکلای پارلمان آمريکا، سفارت انگلستان در کابل و برخی از نهادهای بين المللی فرستاده خواهد شد.

برای امضای اين نامه اينجا را کليک کنيد

اضافه کردن اين تصاوير در وب سایت و يا
وبلاگ


لطفا اين تصاوير را در وب سایت و يا
وبلاگ خود قرار دهيد و به اين صفحه لينک دهيد!

 


 

 

 

 

 

 

 

 


IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > انتخابات > داکتر بشردوست به امريکا نمی رود!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.