IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > عکس > عکس روز > قوماندانان گروه نظامی حرکت اسلامی علیه خواست فعالان جامعه مدنی!

قوماندانان گروه نظامی حرکت اسلامی علیه خواست فعالان جامعه مدنی!

عکس های بيشتری از تظاهرات فعالان نهادهای مدنی و واکنش افراد شیخ آصف محسنی و گروه حرکت
جمعه 17 آپریل 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: روز چهارشنبه زنان فعال در نهادهای مدنی افغانستان به صورت کاملا قانونی و در هماهنگی با نهادهای امنيتی دست به تظاهرات مقابل مدرسه ی شیخ آصف محسنی يکی از متهمان نقض حقوق بشر و رهبر گروه نظامی (سابق)حرکت اسلامی زدند و نسبت به تصويب قانون طالبانی " احوال شخصیه اهل تشیع" اعتراض کردند. آنان با خواندن قطعنامه ای ضمن تاکيد بر حق مردم به داشتن قانون، کرامت انسانی و رعايت حقوق زنان و عدم استفاده ی ابزاری از آنان را خواستار شدند.

اعتراض زنان افغانستان به قانون طالبانی، خشم بنيادگرایان را برافروخته بود و در همراهی با برخی قوماندانان گروه حرکت اسلامی، به طرف زنان فعال جامعه ی مدنی، کلوخ و آب دهان و دشنام فرستادند.

آنان همچنين تلاش داشتند تا با استفاده از احساسات مردمی، تظاهرات فعالان نهادهای مدنی را در مخالفت با اسلام و شیعيان نشان دهند، در حالی که فعالان نهادهای مدنی ضمن تاکيد بر حق مردم مبنی بر داشتن قانون، مخالفت خود را تنها با بندهای زن ستیز و توهين آميز و مخالف کرامت انسانی ابراز داشتند.

افراد گروه حرکت اسلامی، در حرکتی طالبانی همچنين به ليسه ی عالی معرفت حمله کردند، شیشه های اين ليسه را شکستند به اساتيد و دانش آموزان توهين کردند.

loading...
loading...

پيام‌ها

 • Dostan shuma az hukumat Talibani Karzay chi tawaqu darid, un khudash yak Talib buda ast wa khahad bud

  Falan dar Kabina wa Parulman. chi tadad Taliban faal ast , wa azay muhim Taliban Manund Mutawakil wa zaif azadana faaliyat may kunad

  Harf hay Huquq bashar,Huquq Zan, azady bayan ,Karamat insani hama ash muft ast

  Sufr sadalawhan ba an bazi may khurand, Agar Huquq zan riayat shawad Shikh Asif Muhsini Dar 80 salagy Dukhtar 13 sala ra ba zani grefta may tawanad, Pas in qanun ra ham hamin Dajal Tarikh sakhta ast

  Islam siyasy anha surf badard khud anha may khurad, na badard Islam
  Waqyee wa mardum mazlum Afghanistan

  Gar musulmany hamin ast ki man may binam

  Kufr sad martaba zin jahl murakab bahtar

  repondre message

  • این محسنی دلقک خرفت شده خودش بادختر 13 ساله به زور وبعد از کشتن برادر ان دختر همبستر شده است.حقوق زن پامال شده مگر این غلام عربها گلو پاره میکند وچنگ دندان نشان میدهد وانراعین سعادت برای زنان میخواند!وهم چندتا کنیز های عرب را وادار میکند تا علیه حقوق انسانی زنان چرند پرانی کنند جالب نیست؟این زنان که الت دست اخوندها میشوند مگر از ازحق کنیزی چیزی بیشتر میخواهند؟ شرمباد بر انان که به نام قانون الله انسانهارا به غلامی وکنیزی فرا میخوانند.زنان باید برای حقوق خودشان به پا خیزند ولو اینکه چند ادم خیال باف مریض افاسنه پرداز با ترفند وتزویر خلق بیشعور را بشورانند!

  • بمیرم بحالت خانم / آقای ( سیس )

   میدانم حالت خیلی بده ! گریان کن شاید دلت خالی شود.

   تو آنجا بودی که محسنی با دختر 13 ساله به زور همبستر شد ؟؟؟
   خجالت بکش ، ضرور نیست که حتماً یک چرت بگی !

   امیدوارم از عقل کار بیگیری !

   این قانون را محسنی نساخته خیلی عالمان شیعه دیگر هم است آنهائیکه اگر مسلمان هستی بتو نماز خواندن واجباتت را تعلم کرده ابله .....!

 • باعرض سلام درود بر روان پاک شهداء اسلام و شهدای افغانستان عزیز.

  مختصراً عرض میکنم اینکه آنعده کسانیکه در لیسه معرفت دشت برچی حجم آوردند ناشی از احساسات دینی شان بودند زیرا شایعات بسیار زیاد و تا حدی موثق هویدا میسازد که در آن مکتب دین مسیحیت ترویج میگردد و گرداننده یا حمایت کننده آن خانم سیما ثمر هستند و آنانیکه در آنروز بر علیه قانون احوال شخصیه اهل تشیع شعار میدادند کسی نبودند مگر دست اندرکاران و ترویج کننده گان مسیحیت ، چرا مردم و مراجع ذیربط بی توجه اند نمی فهمند که آنان با ابزارهای مختلف و با کمک جستن از احساسات پاک و مذهبی ما مردم شیعه در راستای اهداف نادرست و شوم خودشان استفاده میکند. ای کاش قدرت داشتم تا..............

  repondre message

 • دستان شیخ آصف محسنی و دار دسته وی در وجود حرکت اسلامی از سالیان سال به اینطرف به خون ده ها عالم و شخصیت برجسته هزاره و غیر هزاره آلوده است، سید حسین انوری مسئول گروپ تروریستی شیخ آصف ده هاشخصیت ملی،ازجمله شهید فتح محمد فرقه مشر را ترورنموده است، سوء قصد به جان سلطان علی کشتمند را نیز باید از همین زاویه بررسی کرد. قتل مردم بیگناه و بی پناه افشار به هدایت، تبانی و معامله دو شخص متذکره صورت گرفته است، سخنان تهدید آمیز محسنی یقیناً کشتار را در قبال خواهد داشت. شخص که بر دختر معصوم سیزده ساله که بغرض حفاظت به وی سپرده شده بود، رحم نه نماید، از هیچ عمل قبیح و ذشت و غیر اسلامی دیگر رو گردان نخواهد بود. بر روشنفکران دور اندیش هزاره است تا با سایر هموطنان در افشا کردن دسیسه های محسنی ها و ده شیخ و شیطان دیگر با قاطعیت عمل کنند و نگذارند تا زولانه های بیشتر جهالت واسارت و بردگی را بر زندگی مردم ما بپیچند.

  repondre message

  • سلام به تمام خواننده گان این سایت :

   من تعجب میکنم که چرا ما زمانیکه خودمان چیزی کرده نمیتوانیم کسی دیگر را هم نمیتوانم ببینیم تا خدمتی انجام دهد.
   من یک چیز را نفهمیدم که چرا در هر کاری در هر مشکلاتی فقط موضوع ازدواج آیت الله محسنی پیش می آید؟اگر حساسیت ما برای این باشد که خانم ایشان یک هزاره است این واقعاً از جاهلیت ماست اما اگر بخواهیم با این حرفهای بی معنی و غیر منطقی خودمان خودرا گل زده و بخواهیم آقای محسنی را نام بد کنیم این غیر ممکن است عزیزمن ! پس بهتر است ازجائی آغاز کنیم که توان ختم آنرا نیز داشته باشیم.امیدوارم مطلب من قابل فهم باشد !!!!

   طوریکه میدانید موضوع کوچی ها چند سال است که مطرح است یک آدم پیدا نمیشود که مردانه وار بی استد و از هزاره جات دفاع کند، شما ببنید جنرال جرآت یک پنجشیری بود و بخاطر یک موضوع دولت تصمیم داشت دستگیر کند اما وی در داخل پنجشیر مسکن گزین شده بود مردم پنجشیر به دولت هوشدار داد که تا متهم در قلم رو پنجشیر است کسی نمیتوانند طرفش نگاه کند اما می بینیم که هزاران فامیل بهسودی آواره میشود و کوجی ها همه جا را میگرد خانه ها را آتش میزند کسی نیست که بگوید چرا اگر آنانیکه یک اقدام کوچک هم کردند فقط برای کسب متفعت و جاه طلبی مقام و حزبش بوده. پس آی مردم هزاره که لاف از این آن میزنید آیا ضرور است که ما فقط اصرار کنیم که چرا محسنی با دختر 13 ساله ازدواج کرد نه اصلاً درد را دوا نمیکند بیائید تا راه اساسی را طرح کنیم و از اندک ترین ابتکار بزرکان تمجید و پشیبانی کنیم تا بیشتر ازین رنج نکشیم ، موضوع ازدواج ایشان خلاف شریعت اسلام نبوده پس به من و تو چی ؟؟؟ و حال ترا خدا اگر از زبان خود و ازعقل خود گپ میزنی پس بگو که در این قانون چی مشکلی است آیا کدام عمل خلاف فقه جعفری است ؟ میدانیم که نه ! اما چی کنیم گوشهای بیجاره های چون غرب طلبان فقط صدای غربی ها و بادارهایشان پرشده !

 • هیچ کس در افغانستان خدمت نکرده است هیچ انسان نمیتواند در افغانستان خدمت بیکند این وعدهای که بر مردم ملت میدهنداقمقانه است لطفآ وقت مردم را نگیرید بااخترام
  محمدی

  repondre message

 • قابل توجه احمد شاه حسینی تبار!

  آیا دین که تو پیرو آن هستی منطق دیگری جز خشونت برای دفاع از خود ندارد؟ آنچه را که محسنی و همفکرانش در مکتب معرفت انجام دادند نشان دهنده ضعف منطق شان است. راهی که در پیش گرفته اید توسط طالبان به نحوی دیگری تجربه می شود. آنان نیز چون منطق شان تمام شده دست به انتحار و مکتب سوزی می زنند. امید که با این کار تان تمام دنیا را به دین اسلام جذب کرده و نمره زمینی در بهشت در پهلوی حوض کوثر به نامت کرده باشی.

  repondre message

 • kazai is responsible for the rape law in afghanistan beacuse he gives accommodition for the devil to make evil axes in the heart of kabul .
  mohssani,s madrasa is evil axes and against intellectualism in shiite community why?mohssni made court case against mohaqiq nasab who wanted to construct the base of intellectualism in shiite community in in afghanistan to release people from cultural dominance of iran

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس