صفحه نخست > خبر و گزارش > گزارش > گمان مبرید آنانیکه درراه خدا ج شهید شده اند مرده گان اند، بلكه زندگان (…)

گمان مبرید آنانیکه درراه خدا ج شهید شده اند مرده گان اند، بلكه زندگان جاويدان اند

مسئول اين همه كي است، خلص ثوانحي شهدا حمله انتحاري 27 جوزا
واحد فرهادي
سه شنبه 19 جون 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

دشمنان سوگند خورده مردم افغانستان این بار معصوم ترین قشر این سرزمین را نشانه گرفتند.
و به تعداد 20 تن از استادان وکارمندان اکادمی پولیس راکه در راستای تعلیم وتربیه فرزندان وطن، انجام وظیفه می نمودند و فردای امن و بهتررا به مردم زجر کشیده این سر زمین نوید میدادند مظلومانه بخاک و خون غلطیدند وملت عزیز مارابه سوگ نشانید که اسامی این شهیدان را یکایک به معرفی میگیریم .

1- شهید سمونوال محمد اسحقمومنی فرزند عبدالرحمن بتاریخ 18 حوت سال 1336 در قریه بالا باغ ولسوالی سرخ رود ولایت ننگر هار تولد گردید ه است .در سال 1341شامل مکتب درسال 1354 شامل پوهنحی حقوق در سال 1363 در دیپارتمنت حقوق اکادمی پولیس آغاز به کار نموده و در سال 1381 به حیث آمر دیپارتمنت حقوق تعین و الی درجه شهادت در این پست ایفای وظیفه مینمود .

2- شهيد سمونوال محمد قاسم علیمزی فرزند علم جان در سال 1331در قریه بانده ولایت ننگرهار تولد گردیده است در سال 1338 شامل مکتب در سال 1351 از پوهنحی ساینس فارغ و در سال 1358 شامل پوهنحی اکادمی پولیس و در سال 1370 در اکادمی پولیس به حیث استاد تعین گردید.

3- شهید سمونوال خواجه محمد اکبر در سال 1336 ه ش در ولسوالی کلنگار ولایت لوگر تولد تحصیلات ابتدای و عالی را در ولایت لوگر و در سال 1357 به سویه لیسانس فارغ و در سال 1374 در بست ریاست تعلیم تربیه قوماندان پوهنحی سوم اکادمی و اخیراٌ از مدت چند سال به این طرف به حیث استاد مضمون عملیات اجرای خدمت مینمود.

4- شهيد سمونوال محمد عیسی در سال 1342 در قریه ده سبز ولسوالی ده سبز ولايت كابل تولد، در سال 1347 شامل مکتب و در سال 1359 در رشته کشف تحصیل نموده در سال 1361 شروع به خدمت نمود در سال 1383 درجه لسانس خود را تکمیل نمود و به حیث سر رهنمای دیپارتمند اختصاصی تعین بست و الی شهادتش اجرای وظیفه مینمود.

5-شهید سمونوال امیر محمد فرزند سلطان جان درسال 1341 در ولسوالی محمد آغه ولايت لوگر تولد و در سال 1358 شامل لیسه در سال 1363 شامل اکادمی و در سال 1376 در اکادمی به حیث استاد و عضوی تعلیمات عمومی و کمپوتر تعین بست و الی شهادتش ایفای وظیفه مینمود.

6- شهید سمونیار عبدالجلیل فرزند حبیب خان در سال 1349 در ولسوالی بگرامی ولایت کابل تولد و در سال 1354 شامل مکتب در سال 1368 به درجه لسانس فارغ و به رتبه دوم سارمن به حیث قوماندان بلوک تعین بست گردید در سال1381به حیث استاد دیپارتمند جمنزام ایفای وظیفه مینمود

7- شهید سمونیار مومن فرزند علم گل در سال 1334 در ولایت پکتیکا تولد و در سال 1341 شامل مکتب وبعد از تحصیلات عالی در سال 1386 به حیث استاد دیپارمند سپورت و جمنزام ایفای وظیفه مینمود

8- شهید سمونیار حضرت خان فرزند محمد یونس در سال 1344 در ولایت پروان تولد در سال 1352 شامل مکتب در سال 1361 شامل مرکز تعلمیی و بعد از تحصیلات عالی در سال 1384 به حیث استاد دیپارتمنت کمپوتر تعین و الی شهادتش ایفای وظیفه مینمود.

9- شهید سمونیار مسافر صفری در ولسوالی سرخ رود ولایت ننگر هار تولد ودر سال 1337 شامل مکتب و در سال 1360 شامل مسلک پولیس و در سال 1358 به حیث آمر انسامبل اکادمی پولیس تعین و اجرای وظیفه مینمود.

10- شیهد لمری سارمن عبدالکریم فرزند عبدالسلام در سال 1350 در ولسوالی برکی برک ولایت لوگر تولد و درسال 1356 شامل مکتب و در سال 1367 شامل اکادمی و در سال 1364 بعد از تحصیل به حیث قوماندان تولی تعین بست و ایفای وظیفه مینمود

11-شهید دوهم حارن حبیب الله فرزند عبد الجمیل در سال (1362) در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا تولد و تحصیلات خویش را تکمیل نموده و در سال (1384) عملاً در اکادمی وظایف خویش را آغاز نمود .

12- شهید حارمن اختر محمد ولد قلم الدین در سال (1338) در ولسوالی محمد آغه ولايت لوگر تولد بعد از تحصیلات ابتدایی در سال (1386) شامل اکادمی پولیس و از سال (1357) تا کنون در مدیریت عمومی پیژند اکادمی پولیس ایفای وظیفه می نمود .
13- شهید دوهم حارن هارون شير زاد فرزند امان بیگ در سال(1354)درولسوالی شیرزاد ننگرهار تولد در سال (1363) شامل مکتب در سال (1381) شامل اکادمی پولیس و در سال (1384) به درجۀ لسانس از اکادمی فارغ و به رتبۀ دوهم حارن منحیث قومندان بلوک ایفای وظیفه می نمود .

14- شهید دوهم حارن سید آجان ولد طوطی شاه در سال (1338) در ولسوالی جاجی ولایت پکتیا تولد در سال (1344)شامل مکتب و بعد از تحصیلات در سال (1363 به حیث قومندان بلوک در اکادمی پولیس ایفای وظیفه می نمود .

15- شهيد پادشاه خان فرزند محمد قسيم در سال 1333 در ولايت غزني تولد و در سال 1383 الي شهادتش در اكادمي پوليس به حيث اجير ايفاي وظيفه مينمود.

16- شهید یما فرزند امین الله در سال (1350) در کابل تولد و بعد از تحصیلات در سال (1371) به حیث مامور در اکادمی پولیس ایفای وظیفه می نمود .

17- شهید عبدالقیوم فرزند عبدالاحد در سال (1328) در ده افغانان کابل تولد و در سال (1381) به حيث اجیر الي شهادتش در اکادمی پولیس ایفای وظیفه می نمود .

18- شهید محمد کبیر فرزند محمد الیاس در سال (1316) در قریۀ نو آباد ده افغانان تولد و در سال (1323) شامل مکتب و بعد از تکمیل تحصیلات و تقاعد دوباره در سال (1379) به حیث اجیر در اکادمی پولیس ایفای وظیفه می نمود.

19- شهید محمد هاشم ولد محمد شریف در سال (1330) در ولسوالی چهار آسیاب تولد و بعد از تحصیلات در سال (1384) بعد از تقاعد دوباره در اکادمی به حیث دریور درجۀ سوم شامل وظیفه گردید.

20- شهید محمد گل فرزند صاحب نور در ولسوالی بگرامی ولایت کابل در سال (1345) تولد ودر سال (1380) به حیث اجیر در اکادمی پولیس تقرر حاصل نموده و تا شهادتش در اکادمی ایفای وظیفه می نمود.

انالله وانا الیه راجعون

وزارت امور داخله ضمن ابراز تآسف و تسلیت به خانواده داغدار شان ومردم مسلمان کشور اعلام میدارد .
منسوبین وزارت امور داخله با جدیت تمام به دنبال دستگیری و محو عاملین قضیه بوده و در رابطه به تلاش شبا روزی خویش ادامه میدهد. به یاری خداوند متعال وهمکاری مردم شهید پرور افغا نسان .
دهشت افگنان و دشمنان صلح وثبات را روزی به پنجه قانون خواهد سپرد .

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • با عرض سلام.
  همیشه وقتیکه دراین سایت می آیم به مسایل قومی و ملیت گرایی سر میخورم و همیشه نا امیدانه میگم که نه این افغانستان جور نمیشود.چطور چور شود یکی به سر دیکر زده روان هستیم و کوشش میکنیم که قوم خود را بر تر جلوه بدهیم.در حالیکه دشمنان اصلی و قسم خورده ما لذت میبرد و به پلان های شوم خود میپردازد.بیاین بس کنیم این همه فاش گفتن ها را یک ملت شویم برادر همدیگر باشیم تا مشت دندان شکن را به دهن پاکستان بزنیم.آرزو دارم بعد از این هر نوع بحث که صورت میگیرد در مورد ترقی و پیشرفت وطن ما باشد.

 • بوسیله احمدیار
  سلام برداربااظهارتاسف زیاد،نفرین به دشمنان صلح و آرامی کشوروشاد بادبه روح شهدای این فاجعه میخواهم اولتراز همه از بازتاب این عمل وحشیانه دشمنان ازشما تشکر نموده و توجه خواننده گان را به این نکته جلب کنم که:بیبینید ثمره بی اتفاقی،دشنام دادن،وتوهین کردن یکدیگررا که دشمن چه سان از آب خت ماهی میگیرد وهمواره در سدد کشتن کادرها،خبره گان،دانشمندان،سیاستمداران وسرشناسان ماهستند. اما؟ماهستیم که بجان هم افتاده ایم. توجه کنیدآیادرمیای این شهداتاجک،پشتون،هزاره،ازبک وغیره نیستند؟البته.پس یکباردیگرخواهش میکنم بیاید همدست باشیم تااز سوٌاستفاده فرصت طلبان ودشمنان وطن و ملت مان جلوگیری نموده ومانند سپر سدراه آنان باشیم> والسلام

  • اولتر از همه تسليت های مملواز درد برای باز ماندگان حادثه دلخراش راکه دها فاميل رابگليم غم نشاند عرض ميدارم.ازخداوند متعال برای همه شما خواهران و برادران عزيزم صبر جميل ارزو ميکنم.نفرين بر شما جنگ افروزان وقا تلين مردم نجيب. باشهيدنمودن با ادم ربای وتهديدهای گوناگون باتخريب نمودن مکاتب نميتوانيد سدی را در راه پيشرفت و اعمار افغانستان ايجاد نمايد.تا جه وقت گوش بفرمان بيگانه بودن وبدستور بيگانه خانه وکاشانه را تخريب کردن.امروز مردم از هر وقت ديگری چهرهای منفور دشمنان را ميشناسد جوانان متعهد ما در نابودی توطيه های دشمن از هروقت ديگری بيدار ترند.مردم افغا نستان سرنوشت خود راخود تعين ميکنند نه از خارج مرزها جنگ های روانی تفرقه اندازی بين ميليت ها هيج خلل را درتصميم مردم وارد نميکند.

 • متاسفانه دولت محترم ،از موضع ضعف، آنقدر از خود نرمش و انعطاف نشان داد تا کار به اینجاها کشیده شد ، اگر وضعیت به همین منوال پیش برود باید منتظر حوادث بدتر ازین نیز باشیم . خانواده های این قربانیان بایداز مسئولین امنیتی وزارت داخله و سازمان امنیت کشور شکایت کنند زیرا آنها و همه کسانیکه عهده دار امور امنیتی کابل هستند به نحوی در معرض اتهام قرار دارند.

  • علیشاه پکتیا وال را همه ای مردم افغا نستا ن حتی مها جرین خارج ازکشور میدانند که یک افسر پاکستا نی وعضوآی-اس-آی پاکستان است
   خوب وقتی به حرف دلسوزان وطن کسی گوش نداد وایشان را بر کنار نکرد عواقبش را همه دید یم به نظر من کرزی وفاشیستهای اطراف او مسؤل مستقیم این جنا یت است چون به افراد نفوذی کشوربیگانه مسؤلیت امنیتی میدهد متاسفانه کرزی این کار را از اسلافشا ن به ارث برده میگویند اقوامشان پشت سر یک جاسوس انگلیسی ده سا ل نماز خوا نده ازکجا معلوم که ملا عمر یک انگلیسی نبا شد بیچاره مردم پشتون خبر ندارد چون میگویند از پشت پرده با مردم حرف می زند و هیچ کس تا حا لا از مردم عادی رویش را ندیده

  • شتر در خواب بیند پنبه دانه!!!!

  • شما علیشاه پکتیاوال را مسول میدانید ولی اکثریت قریب به اتفاق مردم میدانند که موجودیت جنایتکاران جنگی و جنگ سالاران چون قومندان جرات و گذر و دیگر جنایتکاران شورای نظار باعث این حوادث میشوند. این جنایتکاران که اکنون سلاح به طالبان میفروشند و شرایط صدور سلاح را از شمال به جنوب مهیا میکنند، مسولیت بربادی وطن ، جنگهای گروهی و قتل مردم ملکی را به گردن دارند.

  • بهادر كجاستي : ملا عمر ودار ودسته اجير اورا قهرمانان پشتون مينامي!!!راستي بيا ويك چند دو دشنام به اين وان نثار كن.

  • به نظرمن دوست گرامي كه از عليشاه پشتونستانوال دفاع كرده ايد، بدانيد كه اين شخص نفربرحال وفرستاده ي آي ايس آي است.وتمام اين نا به سامانيهاي كه در كابل رخ ميدهد، در پشت آن اين شخص قرار دارد. ايا مردم كابل را سزا اينست كه مدير جنايي كه نه زبان كابلي را ميداند ونه مردم كابل زبانش را ميدانند، مقررشود؟ ازاين معلوم است كه اين كاملآ بيگانه است وبيگانه از حركاتش روشن است.سعادتمند باشيد. درويش

  • وقتی شما مسعود را که یک اجنت معلوم العال روسها بود، قهرمان خویش خطاب میکنید ، چرا دیگران را انتقاد میکنید که از علیشاه پکتیاوال طرفداری میکنند ؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس