کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > مبارزه برای حقوق برابر و آزادی زن نیاز پایدار جامعه معاصر است

مبارزه برای حقوق برابر و آزادی زن نیاز پایدار جامعه معاصر است

يكشنبه 30 اوت 2009, بوسيله‌ى لیزا سروش

امروز همه برا ی برابری زن و مرد مبارزه داریم ، همه تلاش می کنیم تا بتوانیم به شکلی از اشکال اشکی از چشم مادری را پاک نماییم ، هر یک به نوبه خود هم آواز به دردی هر انسانی هستیم ، هر یک برای ادای رسالتی پیشگامی می جوییم، اثبات این همه بیانات ، همدردی مردم عزیر و پرو غرور با خانم شکریه است .

احساسات گرم مردم به صورت عاجل هر چند از تصور به دور نبود، ولی می خواهم از قدر دانی هر یک شما به صدا ی ما و همکاری با یک زن ،با یک مادر و یک ستم کشیده تمجید کنم . این برایم مثلی بزرگی در زندگیم شد ، آ رمانم را شما مردم با شریک درد شدن با یک زن پوره کردید، باور را به حقیقت مبدل ساختید .

دوستان عزیز! جا دارد از هر یک شما نام گرفته یاد کنم و همکاری شمارا شماره وار برا ی ادای مسوولیت خود بر شمارم ، سازمان آزادی زن مقیم سویدن، خصوصآ خانم شهلا نوری برای شکریه کمک نقدی کرد ، لباس به خودش و اطفالش فرستاد ، خانم مریم الیاس از مریلند امریکا ، محترم سلطانی ازکلفرونیا ، احمد از امریکا ، جمال از فرانسه و فیاض نجمی از المان با این خانم کمک مالی و منعوی کردند ، گرداننده گان محترم سایت های خبری ، به صورت عاجل در نشر نامه ی در خواست همکاری با خانم شکریه سهیم شدند ، زن پر عاطفه ای افعان خانم سجیه که از طریق برنامه ای تلویزونی خود جویانی کمک با شکریه شد . ابراز قدر دانی از هر یک شما می نمایم و ناگفته نباید گذاشت که همکاری سازمان آزادی زن همین اکنون در شمال ایران برا ی افغانهای مهاجر و هندوستان ادامه دارد .

هموطنان عزیر دو ستان گرامی ! این برای مان ثابت شد که راه مبازه مان باز است . هستند دوستانی که تنهای مان نمیگذارند ، در این همکاری مرد و زن سهیم شدند ، با وجود تبعیضات فاحش علیه زن که در هیچ کرانه جهان تا هنوز برای برابری کامل دست نیافته ایم ، تلاش مان جریان دارد تا ستم بر زن را در عصر معاصر برداریم .

چندی پیش نوشته ای در مورد به قانون زن ستیز احول شخیصه شیعیان داشتم که با استقبال فراون و به خصوص زن فعال ، مبارز و ازادی خواه ، خانم ملالی موسی نظام ، را همراه داشت و نتیجه ای تمام مبارزات ، مظاهرات و و اکنش ها سبب شد تا تغیراتی در آن قانون وضع شود، که این پیروزی هریک ماست .

فرودستی زن در بیشتر جوامع رنگ پلیدش را دارد اما در جوامع عقب ماند به حیث عامل ستم ، تفرقه و جدایی بر زن تحمیل شده و میشود ولی نمیواند ذهن انسانهای آزادی خواه و برابر طلب را مخدوش نماید . هر چند از نظر تعدادی، شکریه جرم کرده بود، چرا صدایش را برا ی حق خود بلند کرد، در برابر یک مرد فاسد ایستاد و چهار فرزندش را از شر پدر ظالم نجات داد ولی شما با احساس پاک تان همه ی ذهنیت های ناپاک را رد کردید.

کسانی که در نامه های خود توهین و تهدید نوشتید ! راه ما برا ی مبازه علیه شما به درستی باز شد انقریب ذهن های پوسیده تان را پاک خواهم کرد ، حالا بار دیگر به خود اعتماد کردیم، هستند کسانی که تساوات می خواهند، نه برتری .

میدانم ، همانگونه که ستم بر زن نهادینه شده ، جان می کاهد اما مبارزه علیه بی عدالتی و نابرابری نیز سنتی پایدار و قوی است. اکنون در گوشه گوشه ای از جهان به دستاورد های با ارزشی نایل هستم .
مبارزه برای حقوق برابر و آزادی زن نیاز پایدار جامعه معاصر است
در جوامی که اسلامیت ها ی سیاسی ، این جنبش ارتجاعی و زن ستیز هویت؛ در قدرت اند، رکن مهم ایدئولوژی خود را فرودستی زن قرار داده اند و هر نوع زجر دادن زن را بیرق سیاسی خود ساخته اند .
علیرغم سرکوب دائم حقوق زن و فعالین این جنبش، مقاومت زنان بشکلی گسترده ادامه دارد و سهم شما مردم شریف ثابت ساخت ، با ما همگام قدم بر میدارید ، پس بیاید که با مشت آهنین به دهن قانون شکنان، قانون سازن زن ستیز و فاشیست ها ی مذهبی بکوبیم، بار دیگر شما را دعوت میکنم ، با تعهد و همدستی برای محوی هر نوع محتاجی خواهران ، مادران وهمسران تان کار کینم ، بیاید قوانین را تغیر دهیم ، بیاید دنیایی زنانه بسازیم که عاری ضرب و شتم باشد ، عاری از فسق و فجور باشد ، عاری از کلیشه های سنتی باشد ، بیاید سرکوب خفقان زن را به آزادی و برابری مبدل نمایم .

لیزا سروش

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


69 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > مبارزه برای حقوق برابر و آزادی زن نیاز پایدار جامعه معاصر است

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • سلام به خواهرعزیزلیزاسروش!بعدبه حیث یک شهروندافغان بوجودتان افتخارمیکنم که صدای مظلومانه زنان افغان رابه گوش جهانیهان میرسانید.

  • گردانندۀ محترم سایت

    لطفاً نقدیرا که بنده روز قبل بر نوشته خانم سروش فرستاده بودم، نشر نموده ممنون سازید.

    تشکر

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.