کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > انتقاد از کابل پرس > احيای ژورناليزم در وطن

احيای ژورناليزم در وطن

سه شنبه 6 نوامبر 2007, بوسيله‌ى reza mirdady

دست کامران میرهزار را باید بوسید که در این آشفته بازار امروز که دست هایی در پشت پرده کار میکنند تا که ریشه فرهنگ و دانستن را در وطن ما خشک کنند .مجاهدانه تلاش میکند تا از یاد افغانها نرود که روزی گاهواره تمدن و اجتماعی گری بودند و با دانستن احترام میکردند و طاقت شنیدن نظرات برادر و خواهر خویش را داشتند.

و امروز هم دیر نیست خاک همان خاک و ریشه هم همان ریشه است .

فقط یک بستر ساده نیاز است که این دانه مبارک و پر ثمر با دست ما در آن کاشته شود تا انشاللاه همه ما افغانها از میوه آن استفاده کنیم.

واقعا شیر مادرت حلال ات باد کامران یک خسته نباشی جانانه با تو و با کسانی که با تو یاری میرسانند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


39 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > انتقاد از کابل پرس > احيای ژورناليزم در وطن

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • آقای رضا، از نگاه مهربان شما به کابل پرس و کاری که انجام می دهم سپاس. اما اين را هم می خواهم بگويم که وقت دستبوسی و از اين قبيل کارها گذاشته است. همين مريد و مراد بازی يک سر بدبختی های ما مردم است. سفارش من به شما اين است که کابل پرس را خانه ی خودتان بدانيد و از شما می خواهم که به انسان فارغ از رنگ و نژاد و زبان و دين بنگريد. با احترام

  • سلام
   بسیار متشکرم که با پیام من پاسخ گفتید.
   من هم با نظر شما راجع به global family و نگاه خارج از قالب با انسان بسیار موافق هستم اما..
   در وضعیت کنونی که ما و سر نوشت ما و کشور ما با هاله از ابهام و شک و گمان فرو رفته است(در موارد گوناگون از سیاستواقتصادو.. گرفته تا پیوند های خانوادگی و صحبت عوام کوچه و بازارو...) فکر میکنم که کمی کم لطفی(و قفلت زدگی) باشد که ما خود را در میان ملل دموکراتیک و آزاد اندیش تصور کنیم فارق از آنکه اینها همه نیاز با قانون دارد و شرط اول آن چذیرفتن قانون اساسی کشور متحد استو در حالی که اکنون حتی بسیاری از مقامات سیاسی و نظامی روی کار در افغانستان حتی الفبای قانون و قانون محوری را نمی دانند (و حتی در مواردی نیاز با قانون) ما دم از دموکراسی جورنالیسم آزاد و سایر امتیازات اولیه حقوق بشر بزنیم و داعیه قانون در محیط بی قانونی بزنیم.
   از طرفی ما که تمایل به حرکت و گفتن حق و آزادی داریم نباید فراموش کنیم که این جریلن باید در یک قالب و محور مشخص قرار گیرد تا با حرکت ادامه دهد و چه مکتب و مرکبی بهتر از دین مبین و انسان ساز اسلام که میگوید(لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی) هیچ اجباری برای پذیرفتن نیست راست و چپ از هم مشخص اند.(ذات دموکراسی)و علاوه بر آن حرکتی که با خواست و آداب مردم هماهنگ نباشد منزوی است و محکوم به فنا و فراموشی.
   پس باید که هماهنگ با جریانات و مهمات روز حرکت کرد و راه حق و عدالت را در آن جست و آن را با دیگران نمایاند تا کامیاب شد .
   من با عنوان یک برادر کوچک با شما توصیه میکنم که بیشتر با جریان فعلی افغانستان بپردازید تا اندک اندک با آرمان خود یعنی آزادی بیان و دموکراسی و جورنالسم سالم دست پیدا کنید
   (یک انسان باید کمال گرا باشد تا کامیاب شود واما نه کمال گرای ایدئالیست و درون فکر بلکه رئالیست و برون فکر و واقع بین)
   (راجع به محکوم کردن مسائل پاکستان)

   ما شاهد نبرد دیکتاتوری و دموکراس هستیم که امروزه در پاکستان برپاست.پاکستان نمونه خوبی برای سخن من است چرا که ما میبینیم که حرکت های دموکراتیک و قانون مدار مجالی برای نفس کشیدن و پا گرفتن داشته بودند که اکنون تهدیدی برای دیکتاتوری و نظامی گری در این کشور شده اند.
   با تشکر
   میردادی

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.