کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > عکس روز > پسر چوپان در دايکندی

عکس روز

پسر چوپان در دايکندی

عکس از نسيم فکرت

يكشنبه 16 دسامبر 2007

يو ماشوم شپوڼ د افغانستان په مرکزی ولايت دايکندی کی په کار بوخت دی.


اشاره: اين عکس با اجازه ی رسمی دفتر نمايندگی سازمان ملل در کابل، در سايت کابل پرس نشر می شود و تمام حقوق آن متعلق به اين نهاد می باشد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


49 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > عکس روز > پسر چوپان در دايکندی

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • باعرض ادب چهره معصوم ودست های ترقيده اين طفلک هموطن بيان کننده ازدرد ها والام است که مليون ها طفل اين مرزوبوم با ان دست وپنجه نرم ميکنند.چهره که شکايت ازبدبختی بيچاره گی گذشته وحکايت ازاينده مبهم ونامعلوم اطفال مارا انعکاس ميدهد.

  • رنج فقیر تنها رنج فقیر نیست ، ویرانی اجتماع است .

  • درکشور که ارزش های اخلاقی و انسان دوستی فدای منافع عده ای قلیلی می شود، هرنوع ناامنی، سقوط ارزش انسانی، تعرض شخصیت، بینش مخالف منافع جمعی( بینش حاکیمت طلبی بر مبنای پایه ساختن مردم توده و آب خوردن از جویبار تبعیض وکینه های مذهبی و توجه به تقوا، نماز روزه ای ریایی بیشتر وکمتر تدقیق به فقر که می تواند نوع ضایعات انسانی) بطور فرهنگ درآمده هیچگاه منزلت انسانی به نوعیتی که تعریف جهانی و کلی دارد به ثبوت نخواهد بشست. من از دوست که این عکس را به نمایش گذاشته سپاس قلبی نموده و توصیه براین دارم که اگر بجای رکود درمقابل این حالت و تعرضات باید به مقابله برخواست. تا ضایعات آمدنی را به درجه کمتر در گراف فقر جهانی نمایش دهیم. نبود تحلیل گران درست درساختار سیاست گذاران اقتصادی، توجه به منافع شخصی، و تطبیق تیورهای نا تعدیل شده ای اقتصادی و عدم توجه به محیط طبیعی افغانستان سبب می شود که بحران بوجود درجهان برزگترین قربانی را در مرز بوم ما نشانی نماید.
    با توجه این معصوم و به حالت های که نظام ناشناخته افغانستان که فقط تعریف شده ای چند شخص بیش نیست، این نظام اگر با راهگار ها مشخص خود همگام حرکت نکند، اگر تغیر وتعدیل درین نظام صورت نگیرد، نواقصی را کشور های دست زده به این نظام دارند توجه دقیق صورت نگرفته باشد.نتیجه از دهگدهای دایگندی، غزنی، بامیان وناهور در شهر های بزرک افغانستان نیز تجربه میشود مانند، حمله ای عده ای از مردم کرسنه بر مارکیت ها در مزارو کابل ... برادر باید به پا خیزی را یاد بگیریم و حمایه ازمردم که فعلا به این حالت دچار اند، یاد بگیریم و گرنه : این شتری است که در خانه هر که خواهد خوابید. با احترام محمدیحی هائد از هرات.
    هائد از هرات

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.