کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > المپیک > افغانها و المپیک نازیها

افغانها و المپیک نازیها

شنبه 19 جنوری 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

اولین حضور رسمی افغانستان در بازیهای المپیک مربوط به المپیک تاریخی 1936 برلین می شود. این بازیها به المپیک نازیها شهرت یافته است چرا که در این دوران حزب نازی به رهبری هیتلر در آلمان قدرت را در دست داشت و ماشین تبلیغات این حزب سعی داشت به روشهای گوناگون از این بازیها برای نشان دادن اقتدار نژاد آریایی استفاده کند. البته این بازیها نیز توسط بسیاری از دول آن روزگار مورد تحریم قرار گرفت ولی جای تعجب است که چرا کشور افغانستان در آن شرکت کرده است؟

برای این سوال دلایل بسیاری می توان یافت، از جمله اینکه در آن زمان هیچ کس به ذهنش خطور نمی کرد که روزگاری همین دولت نازی بزرگترین جنگ جهانی قرن بیستم را به راه بیندازد و مسبب بسیاری تباهی های دوران شود.

شرکت کنندگان افغانستان در این بازیها محمد خان، عبدل رحیم در دومیدانی و یک تیم هجده نفری هاکی بودند که حضور آنها هیچ مدالی را برای کشور حاصل نداشت.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


36 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > المپیک > افغانها و المپیک نازیها

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.