در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > مسی در کشوی میز ورون

مسی در کشوی میز ورون

علی جواد دهقان
جمعه 25 جنوری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

خوان سباستین ورون درباره لیونل مسی می گوید: او خجالتی است. شبیه یک برادر کوچکتر که بازی کردن با پلی استیشن را به صحبت کردن ترجیح می دهد. ما باید از او مراقبت کنیم. من شخصا او را در کشوی میز کناری ام خواهم گذاشت. اما نظرات کرایوف بزرگ درباره او متفاوت است. کرایوف که درباره مسی مدام بر یادگرفتن بیشتر او تاکید دارد و وقتی که مجموعه ای از وظایف را که باید او یاد بگیرد بر می شمارد می گوید: وقتیکه او اینها را یاد بگیرد او نه تنها یک توپ طلا را نخواهد برد بلکه یک مجموعه کامل (افتخارات) را کسب خواهد کرد.

آیا شما به نوع گلی که می زنید توجه خاصی دارید؟
اگر آن گل بوسیله یک حرکت خوب ایجاد شده باشد ممکن است یک مقدار بیشتر شادمانی کنم. اما اگر آن در ریباندی بدست آید و یا در دقیقه پایانی یک دربی زده شود من شبیه یک گل شگفت انگیز آن را جشن خواهم گرفت.

همه گلهایت را به یاد می آوری؟ و همچنین آنهایی را که از دست دادی؟
من نمی دانم که آیا می توانم همه جزئیات را به یاد بیاورم اما تقریبا همه شان را به خاطر دارم. من آن گلی را که مقابل ختافه در کوپا دل رای زدم دوست دارم برای اینکه آن گل شبیه گل مارادونا در جام جهانی 86 بود. یک گلی که من در مقابل مکزیک در کوپا آمریکا زدم نیز گل مورد علاقه ام بود. من درباره آنهایی که از دست دادم فکر نمی کنم اما سعی می کنم که از اشتباهاتم یاد بگیرم.

به نصیحت گوش می دهی؟
رونالدینیو، دکو و خوان ورون، هنگامی که من با تیم ملی هستم همیشه به من می گوید که من هنگامی باید دریبل بزنم که نزدیک محوطه جریمه هستم و پاس بدهم وقتی که دورتر هستم. در غیر اینصورت حریفان می توانند بر روی من خطا کنند چون می دانند که من سبب یک ضربه آزاد یا پنالتی نخواهم شد. من سعی می کنم این نصیحتها را بکار بگیرم اما در مجموع من دوست دارم با توپ بازی کنم.

دوست داری در کدام قسمت از نوع بازی ات پیشرفت کنی؟
بدون شک، ضربه سر زدن است بخشی از بازی ام که نیاز به توجه بیشتر دارد. من خیلی قد بلند نیستم. خوشبختانه چالاکی من در بعضی مواقع مشکل عدم ارتفاعم را برطرف می سازد.

جمعیت تماشاگران چه مقدار بر روی یک می تواند تأثیر داشته باشد؟
بازی کردن بدون چنین جوی افسرده کننده است. موضوع این نیست که این جمعیت مقابل شماست یا برای شما. بدون آنها بازی کردن خسته کنند است. هنگامی که من در خانه و در نیوکمپ و یا در زمین ریورپلاته بازی می کنم احساس خوبی دارم و همچنین حتی اگر آنها نمی توانند گل بزنند ولی می توانند کمک کنند. از جهت دیگر تاثیر آنها هنگامی که شما خارج از خانه بازی می کنید بستگی به شخصیت تان دارد. شخصا سبب ناراحتی من نمی شود.

آخرین باری که در زمین فوتبال خندیدی کی بود؟
به یاد ندارم اما هر بار که به میدان می روم سعی می کنم تا شاداب باشم. البته اگر ما ببازیم من احساس بدی دارم و نمی خواهم کسی با من صحبت بکند. من باخت را دوست ندارم حتی در بازی با پلی استیشن.

بعضی اوقات که بازی بد پیش می رود چگونه کنار می آیی؟
اگر من نتوانم با توپ کار کنم پاس می دهم. اگر من یک بازی بد داشته باشم من توپ را به هم تیمی ام می دهم. اگر توپ به من نرسد من به دنبال آن خواهم رفت.

آیا تاکنون اغوا شده ای که بعد از یک خطا تلافی هم بکنی؟
من از لگد زدن نفرت دارم آن هم هنگامی که من توپ ندارم. برخی اوقات هنگامی که ضربه می خورم وسوسه شده ام که تلافی کنم اما خوشبختانه خودم را نگه داشته ام. من سعی می کنم تا تلافی را با یک حرکت خوب جبران کنم.

شما، رونالدینیو و هانری همه دوست دارید در تکاپو باشید. چه کاری می کنید تا ترکیب تیم از هم نپاشد؟
ما سعی می کنیم تا هماهنگ باشیم. هنگامی یکی به چپ می رود دیگری به راست می رود. اما برخی اوقات ما همه در یک منطقه جمع می شویم و این می تواند سبب گیج شدن و پیچیده شدن وضعیت شود.

رسیدن به یک ترکیب در خط حمله چگونه است؟
کار آسانی نیست. شما باید مهاجم همراهتان را خیلی خوب بشناسید. این نقطه کلیدی کار است. سبب می شود تا شما بدانید کی پاس بدهید و یا یک پاس از زوجتان دریافت کنید.

جدا از اینها در بارسلونا، کار کدام مهاجمان شما را ترغیب به تماشای بازیشان می کند؟
من بازی مهاجمان زیادی را نگاه می کنم، توز، ساویولا، آگوئرو، رونی، کریستیانو رونالدو ... و نه فقط اینها، افراد زیادی هستند.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس