صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > اعتراض اینترنتی ما به تجاوز وحشیانه ی کوچی با بیرق آدمکشان طالب!

اعتراض اینترنتی ما به تجاوز وحشیانه ی کوچی با بیرق آدمکشان طالب!

رهنمود هایی برای اعتراض اینترنتی بويژه در شبکه ی اجتماعی فیس بوک، به تجاوز وحشیانه ی کوچی با بیرق آدمکشان طالب!
کامران میرهزار
جمعه 28 می 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

اشاره: این یادداشت های کوتاه، به مرور و قدم به قدم کامل می شود. اینجا را کلیک کنید تا در صورت بروز شدن این صفحه، نکات جدید را دریافت کنید.

يكشنبه 23 مه 2010

لطفا یکی از این دو تصویر را به عنوان عکس اصلی خود در فیس بوک قرار دهید. آيا کسی هست مرا یاری کند؟

اعتراض اینترنتی ما (1):
از دوستان می خواهم، اخبار و گزارش های بهسود و دایمیرداد را بصورت گسترده میان دوستان و آشنایان خود پخش کنید. در فیس بوک سازمان ها و نهادهای مختلف حقوق بشری، رسانه ای و حکومتی و نیز شخصیت های مشهور سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و... صفحه و گروه دارند .

به صفحات و گروه های آنان داخل شده و اطلاع رسانی کنید. اطلاع رسانی خود را به هر زبان زنده ای که می دانید و مخاطب دارد، انجام دهید. از دوستانی که دارید و دوستانی که پیدا می کنید، بويژه آن ها که با افراد بیشتردر فیس بوک در ارتباط هستند، بخواهید، در اطلاع رسانی به شما کمک کنند. کمک آنان اطلاع رسانی، همراه با چند کلیک ساده است.

اعتراض اینترنتی ما (2): آدرس دو صفحه عکس و ویدئو از بهسود و دامیرداد با شرح انگليسی اينجاست. عنوان و لینک را می توانید در همه ی صفحاتی که امکانش هست در فیس بوک قرار دهید. صفحات عفو بین الملل، سفارت آمریکا، خبرگزاری ای پی، نیويورک تايمز، سی ان ان و....حتا اگر امکان نوشتن روی دیوار ها را ندارید، در بخش نظرات بنويسید:

Bloody attacks against Hazaras in Afghanistan force thousands to flee

http://kabulpress.org/my/spip....

New Video: Ethnic Cleansing in Afghanistan

Hazara homes in Behsood looted; Afghan Army stands by chatting with looters

http://kabulpress.org/my/spip....

اعتراض اینترنتی ما (3): نمونه صفحاتی در فیس بوک که می توانید به آنجا رفته و خبررسانی کنید. لطفا به این صفحات بسنده نکنید و تا جایی که می توانید این کار را انجام داده و از دوستان و آشنایان نیز بخواهید چنین کنند.

آیساف: http://www.facebook.com/ISAF

صفحه سفارت آمریکا: http://www.facebook.com/pages/...

عفو بین الملل، نروژ: http://www.facebook.com/AmnestyNorge

عفو بین الملل ایتالیا:http://www.facebook.com/Amnest...

دیده بان حقوق بشر: http://www.facebook.com/HumanRightsWatch

ای پی: http://www.facebook.com/APNews

نیویورک تایمز: http://www.facebook.com/nytimes

سی ان ان: http://www.facebook.com/cnn

اعتراض اینترنتی ما (4): هزاران تن در چند روز اخیر در اعتراض به هجوم وحشیانه ی کوچی با بیرق آدمکشان طالب در کابل، بامیان و دایکندی تظاهرات کرده اند. اين اعتراض های مردمی همچنان ادامه دارد. با اعتراض اینترنتی خود در کنار کودکان، زنان و مردانمان باشیم. اعتراض اینترنتی را جدی بگیریم!

اعتراض اینترنتی ما (5): لطفا تا جایی که می توانید از پراکنده کردن موضوع پرهیز کنید. بهتر است برای رساندن اعتراض در جریان اعتراض اینترنتی به حمله ی وحشیانه ی کوچی با بیرق آدمکشان طالب، کمتر از سرگرمی های فیس بوک استفاده کنید.

اعتراض اینترنتی ما (6): در جریان فرستادن پیام و اطلاع رسانی و اعتراض اینترنتی به حمله ی وحشیانه ی کوچی با بیرق آدمکشان طالب، به اعتراض خود اطمینان و باور داشته باشید. باور داشته باشید که صدای شما هم به جایی می رسد و می تواند در پایان دادن کابوس تاریخی کوچی کارساز باشد.

اعتراض اینترنتی ما (7): به صفحات و گروه های فیس بوک که پیام می گذارید و یا بحث و گفتگویی را درباره حملات وحشیانه کوچی با بیرق آدمکشان طالب براه می اندازید، بازگردید. واکنش ها را ببینید و بخوانید. به واکنش ها پاسخ بدهید. از پاسخ به دشنام های احتمالی خودداری کنید. سعی کنید فقط روی حقوق انسانی تاکید داشته باشید.

اعتراض اینترنتی ما (8):گاه نهادهای بین المللی می خواهند کور و کر باشند. حتا پیام های شما را حذف می کنند. ناامید نباشید. شما باید پافشاری کنید، دوباره پیام بگذارید دوباره و دوباره. از دوستان خود برای پیام گذاشتن کمک بگیرید. با پیام های متعدد سازمان های بین المللی را مواجه کنید. مثلا صفحه ی سفارت آمریکا یا ناتو در فیس بوک را در اختیار بگیرید. نگذارید با فرستادن مطالبی غیر از حمله ی وحشیانه کوچی ها با بیرق آدمکشان طالب، موضع اصلی کم اهمیت جلوه داده شود و یا دیده نشود. سعی کنید این صفحات و گروه ها را با عکس ها و اخبار جدید بروز کنید.

اعتراض اینترنتی ما (9): باید بسیار مراقب بود. گرگانی در لباس چوپان که داعیه ی حقوق بشر هم دارند، می خواهند اعتراض ها به کشتار و چپاول در هزاره جات را به مواضع چند دلال هزاره مانند خلیلی و محقق تقلیل دهند، اعتراض مدنی ما را به رژيم ایران و از اهمیت آن بکاهند و یا اصل کشتار و چپاول تاریخی مردم را نادیده گرفته و کر و کور می شوند و به سیاست اصلی کشتار و پاکسازی نژادی یاری می رسانند.

اعتراض اینترنتی ما (10): اعتراض را نباید تا بدست آوردن حقوق انسانی مان کنار بگذاریم. خروج بی قید و شرط کوچی ها از منطقه، باطل شدن اسناد جعلی کوچی صادر شده توسط جلادان تاریخ، تحقیق درباره نقش مستقیم و غیر مستقیم کوچی در جنایاتی مانند کوچ اجباری و نسل کشی، جبران خسارات باشندگان منطقه، فشار برای رفع تبعیض و برخورداری از پروژه های صحی، مکتب، راه، انرژی و...حداقل خواسته های ما باید باشد

اعتراض اینترنتی ما (11): صفحات فیس بوک نهادهای مختلف باید مملو از اعتراض ما باشد. به صفحات فیس بوک آیساف و سفارت آمريکا بروید و نگذارید همچنان کور و کر و لال باشند. صفحه ی آیساف بیش از پنجاه عضو دارد که بیشتر سربازان ناتو و خانواده های آنان می باشند.

آیساف: http://www.facebook.com/ISAF

صفحه سفارت آمریکا: http://www.facebook.com/pages/...

صفحه ی کابل پرس در فیس بوک

اعتراض اینترنتی ما (12): یادمان باشد که فیس بوک بیش از 400 میلیون کاربر دارد. کاربران این سایت از جمعیت بسیاری از کشورهای جهان مانند آمریکا و افغانستان بیشتر است. در یکسال اخیر بسیاری از حرکت های اجتماعی در کشورهای مختلف دنیا در فیس بوک اطلاع رسانی شده است. لطفا یکبار دیگر مراحل گام به گام اعتراض اینترنتی به حمله وحشیانه کوچی با بیرق آدمکشان طالب را بخوانید. یادمان باشد نیروی ما وقتی یکجای باشیم، شکست ناپذیر است.

اعتراض اینترنتی ما (13): به این صفحه در فیس بوک بروید. این صفحه ی هواداران سربازان آمریکایی ست. بیش از یک میلیون و ششصد هزار عضو دارد. از آن ها بخواهید از مقامات نظامی و سیاسی کشورشان بپرسند، چرا با وجود حدود صد هزار سرباز آمریکایی در افغانستان، یکی از جنایات حاد علیه بشریت در بهسود و دایمیرداد روی می دهد.

http://www.facebook.com/kamran...

اعتراض اینترنتی ما (14): ما می توانیم حمله وحشیانه کوچی با بیرق آدمکشان طالب را دفع کرده و جنبش خود آگاهی را راه اندازی کنیم. ما قدرتی داریم که در ما نهفته است. به اعتراض های اینترنتی و خیابانی خود ادامه دهید. دوستانتان را تشویق کنید به اعتراض بپیوندند. ما روی اینترنت هستیم، در خیابان های کابل هستیم، بامیان، مزار شریف، دایکندی، لندن، اسلو، سیدنی، تورنتو، کپنهاگ، ونیز و...ما می توانیم.

اعتراض اینترنتی ما (15): سعی کنید از اعتراض با ارسال پیام های تکراری در صفحات نهادهای بین المللی و حکومتی پرهیز کنید. پیام های خود را تازه کنید، فقط در صورتی که پیام شما حذف شد، آن پیام را دوباره نشر کنید. لینک عکس های جدید از جنایات، اعتراض های جدید و کارشکنی های دولتی را منتشر کنید. تنها به یک صفحه مثلا صفحه سفارت آمریکا اتکا نکنید. با دعوت دوستانتان به اعتراض اینترنتی مان، نشان دهیم که ما بسیاریم.

اعتراض اینترنتی ما (16): تاکید: سعی کنید اخبار، گزارش ها، شرح عکس و فیلم و حتا پیام ها را علاوه بر زبان فارسی به زبان های زنده ای که می دانید ترجمه کرده و از طریق شبکه های اجتماعی، ايميل، وبلاگ و وبسایت تکثیر کنید. زبان انگلیسی جایگاه ويژه ای در اطلاع رسانی دارد. سعی کنید، به کسانی که این زبان را نمی دانند در ترجمه مطالب مربوط شان کمک کنید. در میان وبلاگ ها عکس ها، مقالات و گزارش های خوبی هست که باید بازتاب داده شود.

اعتراض اینترنتی ما (17): کسانی که برای تظاهرات در کشورهای مختلف برنامه ریزی می کنند پوشش خبری خوب لازم دارند. مثلا تظاهرات پیش سفارت افغانستان ارزشی ندارد. بجای آن بهتر است حداقل بیست نفر شده و به شکل نمادین دهان خود را بسته، مقابل دفتر رسانه های معتبر شهر، منطقه و کشوری که در آن هستید، اعتراض کنید. حتا خواستار ملاقات با سردبیر آن شوید. گزارش های مربوط را نیز بلافاصله به معترضان اینترنتی برسانید.

اعتراض اینترنتی ما (18): این چند جمله به زبان انگلیسی را هم همه روی دیوارهای نهادهای بین المللی همراه با لینک با صفحه ی آن بنويسید:

Are we criminals when we demonstrate? Are we criminals when we do not grow poppy? Are we criminals when we refuse to join the Taliban? Are we criminals when our children have no school and either learn by themselves or in an open field? Are we criminals when we know that the best way to improve our lives is through education?

http://kabulpress.org/my/spip....

اعتراض اینترنتی ما (19): اعتراض اینترنتی باید 24 ساعته باشد. حتا اگر یکساعت در شبانه روز هم شده برای اعتراض اینترنتی وقت بگذارید و از دوستان خود بخواهید ادامه دهند.. اعتراض باید دوام دار باشد. در فیس بوک تقریبا شما با همه ی نهادهای بین المللی و حکومت ها می توانید برخورد داشته و اعتراض خود را به گوش آن ها برسانید. ما بسیاریم.

اعتراض اینترنتی ما (20): در صورت حذف پیام و اعتراض ما، از دیوارها و صفحات مختلف، دوباره پیام گذاشته اعتراض کنید. صدای ما چنان باید بلند باشد که گوش بسته را هم وادار به شنیدن کند. روی دیوارهای دوستانتان هم بنویسید. در صفحاتی که امکان دیوارنویسی مستقیم نیست، در بخش نظرات بنويسید. سعی کنید، نظر و اعتراض شما نخستین باشد. از دیوار نویسی معترضان، حمایت کرده و بر آن نظر بنویسید و اعتراض را گسترش دهید.

اعتراض اینترنتی ما (21): دفاع از حقوق اقلیت ها وظیفه فعالان حقوق بشر است. به روشنفکران بی مایه که به اعتراض ما پوزخند می زنند و یا سکوت مرگبار کرده اند اهمیتی ندهید! انسان های آزاده بسیارند؛ ما بی شماریم!

اعتراض اینترنتی ما (22): اعتراض اینترنتی ما ارتباطی به حزب وحدت و معامله گرانی مانند خلیلی، محقق و اکبری ندارد. اعتراض ما باید به یک بیداری و خودآگاهی همگانی بیانجامد. ما نیرویی پیش رونده داریم که با بودن در کنار هم و مبارزه برای حقوق بشر بدست می آيد!

اعتراض اینترنتی ما (23): سفارت آمریکا در کابل حداقل سکوت خود را شکست. اين سفارت خانه اين مساله را داخلی خوانده است. در صورتی که آمریکا با 100 هزار سرباز در افغانستان وظیفه دارد کوچی طالب ها را متوقف کند. همین واکنش سفارت آمریکا، نشان از حرکت های اعتراضی موفق ماست. به اعتراض ادامه دهیم تا آمریکا مجبور به واکنش جدی شود. ...روی دیوار این سفارت خانه بنویسید و اعتراض را گسترش دهید. ما بسیاریم

اعتراض اینترنتی ما (24): تا دیروز اگر محکوم به کشته شدن و غارت و چپاول شدن بودیم، امروز ما محکوم به پیروز شدن هستیم. به جرات می توانم بگویم، اعتراض اينترنتی ما و پافشاری ما برای بدست آوردن حقوق مان، در تاریخ اعتراض های افغانستان بی نظیر است؛ ناامید نمی شویم. نیرویی را که در درون تک تک ماست درک می کنیم و می دانیم که ما بسیاریم و اعتراض را گسترش می دهیم. بله ما بسیاریم.

اعتراض اینترنتی ما(25): برخی دوستان می گویند، آنان انگلیسی نمی دانند و نمی توانند روی دیوارهای بین المللی بنویسند و اعتراض کنند. به فارسی بنویسید، به عکس ها و فیلم و گزارش ها درباره حمله ی وحشیانه کوچی با بیرق آدمکشان طالب لینک بدهید. به هر زبانی که می دانید بنویسید. دوستانی که انگلیسی می دانند در ترجمه تا جایی که می توانند کمک کنند. اعتراض اینترنتی ما گسترش خوبی داشته اما در ابتدای راهیم. ما می توانیم ما بسیاریم.

اعتراض اینترنتی ما (26): می بینید که روز به روز بر تعداد ما افزده می شود. همراهانمان در گوشه گوشه ی جهان در حال تدارک راه پیمایی و تظاهرات هستند. ما روی اينترنت اعتراض مان را گسترش می دهیم. افکار عمومی جهان مهم است. به صفحات آدم های مشهور، خواننده ها، فیلمسازان، ستاره های ورزش و.. بروید و در آنجا اطلاع رسانی کرده و به ظلمی که بر ما می رود اعتراض کنید. ما بی شماریم!

اعتراض اینترنتی ما(27): در صفحه ی فیس بوک اردوی ملی (؟) افغانستان پرسیده شده، مشکل پیش آمده میان هزاره ها و کوچی ها چگونه حل شود. اردوی ملی ادامه ی چور و چپاول تاریخی را بسیار ساده و درحد یک مشکل کوچک کرده است. در حالی که مثل فاشیزم این است" تاجیک به تاجیکستان"، "ازبک به ازبکستان" و "هزاره به گورستان". به این صفحه بروید و ضمن اعتراض بپرسید که این کوچی-طالب ها کی هستند که از اردوی ملی مسلح ترند.

اعتراض اینترنتی ما (28): هشدار: رفتن کریم خلیلی دلال به بهسود و واکنش شیخ الشیاطین يک نمایش بیش نیست. کوچی طالب ها امسال مجبورند از بهسود و دایمیرداد خارج شوند اما سال بعد همین جنایات در پیش است. خلیلی را برای معامله بیشتر با سرنوشت هزاره ها قهرمان جا می زنند و بعد امتیاز می گیرند. دولت اسناد مالکلیت زمین بیشتری به کوچی طالب ها می دهد. خواست اول ما باطل شدن اسناد جعلی کوچی صادر شده توسط جلادان تاریخ افغانستان است.

اعتراض اینترنتی ما (29): باید از همه روش های ابتکاری در اعتراض اینترنتی استفاده کنیم. همه ما یک یا چند ايميل مثلا در یاهو یا جی میل داریم. هر کسی که ایمیل برای شما می فرستد می تواند پیام خودکاری از شما دریافت کند. به بخش تنظیمات ایمیل خود بروید، Autoresponders را برای مدت طولانی فعال کنید و پیام اعترض با لینک به عکس و فیلم و گزارش جنایات کوچی-طالب نوشته و بخواهید به اعتراض بپیوندند.

اعتراض اینترنتی ما (30): برخی اخبار حاکی از خارج شدن کوچی طالب ها از دایمیرداد و بهسود است. این تنها چیزی نیست که می خواهیم. اسناد جعلی کوچی صادر شده توسط حاکمان ظالم باید باطل شود و درباره دست داشتن مستقیم و غیر مستقیم آنان در جنایات تحقیق شده و مورد پیگرد قرار گیرند. باید ریشه های فاشیزم را در افغانستان هدف قرار دهیم. ما در ابتدای راهیم. خود را برای قدم بعدی آماده کنیم.

اعتراض اینترنتی ما (31): هشدار: یک فاجعه ی انسانی بزرگ در حال وقوع است. منابع مختلف خبر می دهند که کوچی طالبان، حملات وحشیانه ی خود را بر مردم در نواحی مختلف شدت داده اند. لطفا از هر راه ممکن نسبت به وقوع یک فاجعه ی انسانی بزرگ در دایمیرداد، بهسود و مناطقی از غزنی بويژه ناهور و قرباغ هشدار داده، اعتراض کرده و برای متوقف کردن آن اقدام کنید.

ساعت هشت و پانزده دقیقه شب به وقت کابل/ 31 می 2010


من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی

به عنوان یک برادر کوچک از شما می خواهم که سکوت را بشکنید، دست به قلم ببرید. از مظلومیت فقیر ترین و بی پناه ترین انسان این عصر بنویسید، نقاشی کنید، شعر بگویید.

شنبه 22 مه 2010, نويسنده: میرحسین مهدوی

شاعر و متخصص سیستم های معلوماتی
سردبیر و ناشر کابل پرس?
هزاره از هزارستان

آنلاین :

Work and Poetry

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • بلی دوستان عزیز

  در این عصر انترنیتی هیچ چیز پنهان نمیماند و حقایق آشکار میشود. حقوق مردم مظلوم باید داده شود. هزاره و کوچی هر دو مظلوم است و نباید مورد استفاده گروه های فرصت طلب و دشمنان واقعی مردم ما پنجابی های بویناک چتلستان و آخوند های ایران قرار گیرند.

  وسلام

  • تو حق مردم مظلوم پشتون را ( نه تنخواه های که آی ای آی به شهنواز تنی . . چند ماه است که نداده ) از چتلستان زادگاه خلقی های طالبان بگیر باقی مششکلات افغانستان را به میر هزار بگذار .

  • درست است ما نباید به خاطر خفه گی احمقانه از یکی دیگه خود از واقعیت بگذریم . پشتون و هزاره هر دو زیر تیغ امریکا و ایرانی و پاکستانی قرار دارد و ما نباید از واقعیت بگذریم که شهنواز تنی برای افغانستان جنگیده و مردم افغانستان یک دفعه یک مراتبه دیگر بابد برای او اجازه بدهند که لوهه و یا جوهری افغانیت خود را ازمایش کند . . از اینکه کارد به استخوان ما رسیده و دیگر چیزی برای باختن در میدان جنگ نداریم جز قبرستان های پر مرده و مردم بی دست و پای همه میدانند و خبرند . مسله کوچی کدام مسله مهمی خاصتاء نزد دولت حزبی خلق افغانستان نیست( اگر به قدرت میبودند ) , مطمین هستم که یا یک کمیته اجرایوی و نظامی این مشکل را ظرف یک ماه درست مینمودند . اصلاء کرزی میتواند از شهنواز تنی خواهش کند که کمیته اجرایوی را شکل دهد و یک غند عسکر افغانستان را به منطقه فرستاده تمام منطقه را بدست خود گیرند . من مطمین هستم تنی کمتر از یک ما همه اب ها را از اسیاب پاین مینداخت و حق را به حق دار تسلیم مینمود . ولی کرزی اصلاء نمیخواهد این مشکل حل شود . هنوز که هنوز است با وجودیکه بدنء پرچمی و خلقی از ضرب اسلحه های کهنه کهنه اسرایلی که برادران هزاره از ایران گرفته به کشتن شان کمر بسته داخل خاک ما میشدند زخمی زخمی است . . باز هم برای دفاع شما لحظه را از دست نمیداند . در غم شما خود را شریک میدانند و در گمراهی برادران پشتون تاسف عمیق ابراز میکنند .

 • ظاهــرشــاه: مــن از قبیــلۀ

  بنیــامین یهــودی هســتم

  وزارت خارجۀ اسرائیل تائید نموده است که دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پشتونهای افغانستان و پاکستان که اصلیت یهودی دارند آغاز نموده است.

  سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل به روز جمعه 15 جنوری 2010 به روزنامۀ لوفیگاروی فرانسه گفته است: دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پتان در افغانستان و پاکستان که یکی از ده قبیلۀ گمشدۀ یهودی اند از طریق تمویل مرکز تحقیقات ملی ممبی در هند رسماً آغاز نموده است.

  وی می افزاید از اینکه در شرائط کنونی گشایش چنین مرکز تحقیقاتی در افغانستان و پاکستان امکان نداشت، ما تصمیم گرفتیم که این تحقیقات را در هندوستان که اکثراً میزبان پشتونها می باشد راه اندازی نماییم. قرار است که این تحقیقات از سه ماه الی یک سال کامل را در بر بگیرد... تحقیقات ما قبلا در بخشهای (ریشه یابی تاریخی، رسوم و عنعنات و تقارب در زبان) تکمیل گردیده است. بناً این مرکز این بار نتائج تحقیقات خویش را از آزمایشات خون (دی ان ای) به دست خواهد آورد. تا کنون هزاران سی سی خون از قبایل پشتون افغانستان در منطقۀ مالهباد ولایت اتوراپردیش در شمال هند جهت آزمایشات جمع آوری شده است...

  بنا بر اظهارات سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل، از لحاظ بیولوژی کارشناسان بیولوژیک اسرائیل تمام تلاش خودشان را به کار بسته اند تا ارتباط ژنتیکی میان پشتونها و یهودیان را به اثبات برسانند تا اینکه به این طریق مؤرخان اسرائیلی را یاری کنند که گویا پشتونها در اصل از ریشۀ یهودیان واسرائیلی ها اند. در این باره کارشناسان بیولوژی اسرائیلی در مرکز تحقیقات ملی ممبی از لحاظ ژنتیکی میان اسرائیلی ها و افرادی از قبایل پشتون آزمایشاتی را انجام خواهند داد و با توجه به نتایج این آزمایشات که گویا پشتونها از لحاظ ژنتیکی نزدیکترین ملت به یهودیهای سفاردیم (یهودیهای شرقی) می باشند و به این طریق می خواهند ثابت کنند که پشتون و یهودیان از یک نژاد هستند.

  روزنامۀ لوفیگارو در ادامۀ گزارش خود می افزاید: از مدتها قبل واضح بود که قبایل پشتون که در جنوب و جنوب شرقی افغانستان و در غرب و شمال غربی پاکستان زندگی میکنند همه از یک نسل اند و مربوط به قبایل گمشدۀ یهودی میباشند. این روزنامه می افزاید: همنوای کامل در رسوم و عنعنات، نحوۀ پوشیدن لباس، عادتهای خوانوادگی و امورات فرهنگی وجود دارد که این همه بیانگر این است که پشتونها این همه را از اجداد یهودی شان به ارث برده اند.

  این اولین بار است که وزارت خارجۀ اسرائیل رسماً تائید میکند که تحقیقاتی گستردۀ را در راستائی شناسائی اصلیت یهودی پشتونها آغاز نموده است که با این کار خود بر عمل کرد سازمانهای غیر دولتی یهودی که از سالیان درازی در جستجوی قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلادی فعالیت داشتند مهر صحه گذاشت.

  مؤرخین اسرائیلی میگویند: موسی علیه السلام حین خروج از مصر با دوازده قبیله از قبیلۀ بنی اسرائیل خارج شده و در فلسطین مسکن گزین شدند که این دوازده قبیلۀ بنی اسرائیل به نامهای (بنیامین، روبین، لاوی، یهودا، جاد، اشیر، زبولون، ساعر، یوسف، نفتالی، دان و شمعون) یاد می گردیدند و از این جمله دو قبیلۀ آنها (بنیامین و یهودا) در جنوب فلسطین جا بجا شده که یهودیان امروزی از نسل آنها می باشند ولی متباقی ده قبیلۀ دیگر در شمال فلسطین جا بجا گردیدند که بعداً از آنجا به مناطق دیگر مهاجر شدند که سپس به نام قبایل گمشدۀ یهودی مسمی گردیدند.

  روزنامۀ لوفیگارو در تحلیل خود راجع به این مسئله میگوید پشتونهای افغانستان اکثریت در میان سایر قومیت های مطرح در افغانستان می باشند، همچنان نظریۀ اصلیت یهودی آنها در منطقه و در میان مردم به سطح قابل ملاحظۀ منتشر شده است، ولی تا هنوز کدام مطالعۀ علمی دقیق که ثابت کند که پشتونها در اصل یهود اند صورت نگرفته است اما اکثریت پشتونها ایمان دارند که آنها اصلیت یهودی دارند. حتی اخرین پادشاه افغانستان، ظاهر شاه، در جواب خبرنگار ایتالیائی در بارۀ نسبش گفته بود که من از قبیلۀ بنیامین یهودی هستم.

  سایت انترنیتی شبکۀ خبری العربیه نیز به بررسی این مسئله پرداخته و گزارش داده است که اسرائیل تلاش دارد حوالی 15 ملیون پشتون افغانستان را دوباره به دین آبائی شان – یهودیت – برگرداند که متاسفانه تا هنوز تعداد از قبایل پتان را یهودی ساخته و آنها را به اسرائیل مهاجرت داده است.

  همچنان این شبکۀ معتبر عربی زبان گزارش میدهد که در دهۀ هفتاد و هشتاد قرن بیستم سازمانهای یهودی فعالیتهای چشمگیری را در جهت کشانیدن قبایل پشتون افغانستان به آئین یهودیت از طریق استخدام و تربیۀ جوانان پشتون در بیروت، پایتخت لبنان و برخی کشور های غربی راه اندازی نموده بود. این شبکۀ خبری به نقل قول از برخی رسانه های اسرائیلی گزارش میدهد که سازمانهای یهودی توانسته اند برخی دانشجویان افغان در آن زمان (مانند زلمی خلیل زاد، اشرف غنی احمد زی و انوارالحق احدی) در بیروت را به دین یهودیت برگردانند. البته این دانشجویان کسانی بودن که بعدها پستهای مهمی را در حکومت کرزی به دست آوردند و زلمی خلیلزاد نیز شناخته ترین دپلومات امریکائی افغانی الاصل در افغانستان، عراق و سازمان ملل متحد ایفای وظیفه نموده است که خانم یهودی دارد.

  این سه تن از نخبه گان تحصیل کردۀ پشتون وظیفه گرفتند تا حس نشنلیستی پشتون ها را تقویه نموده و بعد برای پشتونها توضیح دهند که اصلیت آنها یهود اند و باید به اصل خویش برگردند. این جوانان در ابتدای گرایش خود به دین یهودیت بیشتر احساساتی بوده و تلاش داشتند که به طور آشکار دست به فعالیت زنند ولی بنا بر تجارب سازمانهای یهودی و مطالعۀ آنها از اوضاع منطقه به آنها تعلیمات داده شد که باید از مهارت خود کار گرفته و مطابق برنامه های که برای شان داده میشود رفتار کنند. آنها باید اوضاع منطقه را دقیق ارزیابی کنند. آنها باید بدانند که درموقعیت بسیار حساس قرار دارند، آنها در میان دشمنان سرسخت یهودیت (ایران، پاکستان و عربستان سعودی) قرار دارند. اگر آنها با همکاری اسرائیل و برخی سازمانهای غیر دولتی یهودی دست به فعالیت آشکار زنند به زودی از طریق دشمنان اسرائیل و یهودیت در ایران، پاکستان، عربستان سعودی و حتی اقلیت های قومی غیر پشتون درافغانستان سرکوب میشوند. همین بود که آنها رسماً گرایش خود به دین یهودیت را اعلان ننموده ولی فعالیت های عمدۀ را در این بخش مخصوصاً در قسمت تقویۀ حس نشنلیستی پشتونها و داعیۀ برتری آنها از سایر اقلیت های قومی در افغانستان انجام داده اند.

  همچنان چندی قبل سایت عربی زبان القدس العربی، چاپ لندن، در مصاحبۀ با داکتر جعفر هادی حسن، نویسندۀ برجستۀ جهان عرب و پژوهش گر مسایل یهود و یهودیت (دارندۀ درجۀ دکترا از دانشگاه مانچستر بریتانیا در یهود شناسی و نویسندۀ کتابهای فرقة الدونمة بین الیهودیة و الاسلام، فرقة القرائین الیهود، الیهود الحسیدیم و پیدایش، تاریخ، عقاید، فرهنگ و عنعنات یهود) به مسلمانان و عربها هشدار داده بود که متوجه باشند که اسرائیل به زودی افغانستان را توسط قبیلۀّ پتان تحت اشغال خود در خواهد آورد.

  وی در مصاحبۀ خود می گوید: پروسۀ یهودی سازی قبیلۀ پشتون در افغانستان از چندین دهه بدینسو جریان دارد و ما شاهد روزی خواهیم بود که رسانه های خبری گزارش گرویدن ملیونها تن از پشتونهای افغانستان به آئین یهودیت را در اثر تلاشهای همه روزۀ اسرائیل به نشر خواهند رساند. تعداد زیادی از سازمانهای غیر حکومتی در اسرائیل همین اکنون مصروف جستجوی قبایل گمشدۀ خود اند. آنها میگویند که قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلاد توسط آشوریها اسیر گردیده و بعد در سراسر جهان پراگنده شدند ولی هنوز آنها عادتهای یهودی خود را حفظ نموده اند. از جمله عادتهای یهودی: تندروی، تعصب، نژاد پرستی (پشتونوالی) عدم احترام به حقوق زن، به فروش رسانیدن زنها، خشونت قبیلوی، به نکاح در آوردن خانم برادر بعد از مرگ وی، علاقمندی به قتل و کشتار، حفظ آداب و سنت های گذشتۀ خود از قبیل لباس، کلاه جالی، رقص عنعنوی مردان در مراسم خوشی (اتــن) و برتری طلبی قومی می باشد که درمیان قبایل پشتونهای افغانستان هنوز حفظ گردیده است.

  این پژوهشگر عرب می افزاید: سازمانهای یهودی از گذشته های دور سرگرم جستجوی قبایل گمشده اند، آنها قبایل گمشدۀ خود را در افغانستان، ایران، چین، هند و امریکائی جنوبی جستجو میکنند. تا کنون طبق آمار آنها قبایل پشتون در افغانستان و پاکستان شناسائی شده اند که اصلیت آنها یهود اند و بحث بالای کشورهای دیگر جریان دارد. اسرائیل با بهانۀ دریافت قبایل گمشدۀ خود میخواهد اسرائیل کبرا را از رود نیل در مصر الی دریای فرات در عراق که پلان ستراتیژِیک آن کشور است تشکیل دهد. یکی از حاخامهای (رجال دین) یهود بنام آبیحل در کتاب خویش تحت عنوان قبایل گمشده میگوید که تعداد آنها به 100 ملیون نفر خواهد رسید.

  داکتر جعفر هادی حسن در ادامه می افزاید: اسرائیل نهایت تلاش دارد تا قبیلۀ پشتون در افغانستان را که نفوس آنها تقریبا 15 ملیون تن می باشد به دعوای اینکه اصل آنها یهود اند به آئین یهودیت برگرداند. تا کنون ده ها نهاد وسازمانهای یهودی تماسهای متعددی با سران قبایل و رهبران پشتون که در دو طرف مرز افغانستان و پاکستان قرار دارند انجام داده اند وهمچنان ده ها جلد کتاب یهودی را به زبان پشتو ترجمه گردیده و در آنها از اصالت یهودیت پشتونها و خصوصیت یهودی آنها توضیح داده شده است. همچنین در این کتابها توضیح داده شده است که پتانها نسب شان بر میگردد به (افغان بن شاوول) که در تورات از شاوول منحیث اولین پادشاه یهودی در سرزمین فلسطین نامبرده شده است. باید یاد آور شد که سازمانهای یهودی (مانند سازمان عامی شاب – بازگشت ملت) توانسته اند عدۀ از افراد قبیلۀ پشتون را به دین یهودیت برگردانده و آنها را به اسرائیل مهاجرت نمایند که این افراد به مرور زمان اقارب و خویشاوندان خویش را نیز به یهودیت دعوت نموده و آنها را به اسرائیل مهاجرت خواهند داد. و همچنان عدۀ دیگر از تکنوکراتهای پشتون که مخفیانه به یهودیت گرویده اند هنوز در افغانستان فعالیت دارند

 • hazara baradare ma tajika ast dega az mazhabe ma estefada nametavanend chon hazara va uzbek tajik yak parcha ast in shom ast ke az name islam astifada mikone famidan pahston
  هزاره‌ها در سه مرحله، «زمان نادرشاه افشار، ناصرالدین شاه قاجار بعد از کشتار

  هزاره‌ها توسط عبدالرحمان» به ایران مهاجرت کرده‌اند. رضاشاه نام این قوم مهاجر به ایران را از «هزاره» و «بربری» به خاوری تغییر داد

  پس از وقوع انقلاب اسلامی در ایران سیل مهاجرت به ایران بیشتر شد. در افغانستان از گذشته به آنها ظلم بسیاری وارد شده و تاکنون ادامه دارد یکی از بدترین ظلم‌ها به آن‌ها کشتار و اخراج ان‌ها از مناطق سکونتشان در زمان

  عبدالرحمان یکی از شاهان افغانستان می‌باشد در آن دوره تقریبا 62 درصد مردم هزاره قتل و عام شدند

  درگذشته‌های دور هزاره‌جات کنونی بنام‌های زیر یاد شده‌است: به گفته (بلیو) غر مارث که این نام در کتاب مقدس نیز آمده‌است –به قول مرحوم غبار نویسنده افغانستان در مسیر تاریخ، نزدیک ۵۰۰ سال پیش از هزاره‌جات به نام «ستا گید یا» نام برده شده‌است شاهان هزاره‌جات قبل از اسلام به نام‌های شیران بامیان از اولاده کوشانی ویفتلی و بعدآ به نام‌های هزار بنده – شار و ریو شاران یاد می‌شدند که عمدتآ در دو نقطه تاریخی این سرزمین به نام‌های (پشین) یا افشین یکاو لنگ کنونی و (سورمین) سر پل فعلی که پایتخت تابستانی و زمستانی ایشان بودند حکومت میرا ندند.

  کنت کورت و بطلیموس مورخین عهد سکندر کبیر، فریبه جهانگرد فرانسوی، هنری فیلد کریستیاتس محقق دنمارکی و جورج راورتی، از مورخان غربی. مقدسی، مولف گمنام حدودالعالم در ۹۵۹ میلادی، ابی بکر مشهور به ابن فقیه، ابن خرداد در ۹۲۰ میلادی، ناصر خسرو بلخی از مورخین اسلامی و همچنان هیوان تسنگ راهب چینی از موجودیت غرج الشار، غرجه، غرجستان، شاران غرجستان و موجودیت هزاره‌ها در غرجستان به کرات یاد نموده‌اند.

  حکمرانی شیران بامیان توسط غزنویان ساقط و بعد از آن غوری‌ها شنسبی‌ها – خوارزمی‌ها در هزاره‌جات حکومت کردند با شکست خوارزم‌شاه شهر غلغله توسط لشکر چنگیزخان تخریب و به بامیان آسیب زیادی وارد گشت

  از زبان خود پشتون ها بشنویند که میگویند

  ما از اقوام یهود هستیم با معلومات بیشتر

  لطفآ این ویدیو ها را نگاه کنیند
  http://www.youtube.com/watch?v=_6Ue.. .
  http://www.youtube.com/watch?v=LWHR.. .
  http://www.bbc.co.uk/persian/afghan.. .
  ta chiwaqt washagar mikone shoma pahston vali kame merdomi saharif hama daran merdomi saharif pahston barader ma ast

 • هزاره‌ها در سه مرحله، «زمان نادرشاه افشار، ناصرالدین شاه قاجار بعد از کشتار هزاره‌ها توسط عبدالرحمان» به ایران مهاجرت کرده‌اند. رضاشاه نام این قوم مهاجر به ایران را از «هزاره» و «بربری» به خاوری تغییر داد

  پس از وقوع انقلاب اسلامی در ایران سیل مهاجرت به ایران بیشتر شد. در افغانستان از گذشته به آنها ظلم بسیاری وارد شده و تاکنون ادامه دارد یکی از بدترین ظلم‌ها به آن‌ها کشتار و اخراج ان‌ها از مناطق سکونتشان در زمان

  عبدالرحمان یکی از شاهان افغانستان می‌باشد در آن دوره تقریبا 62 درصد مردم هزاره قتل و عام شدند

  درگذشته‌های دور هزاره‌جات کنونی بنام‌های زیر یاد شده‌است: به گفته (بلیو) غر مارث که این نام در کتاب مقدس نیز آمده‌است –به قول مرحوم غبار نویسنده افغانستان در مسیر تاریخ، نزدیک ۵۰۰ سال پیش از هزاره‌جات به نام «ستا گید یا» نام برده شده‌است شاهان هزاره‌جات قبل از اسلام به نام‌های شیران بامیان از اولاده کوشانی ویفتلی و بعدآ به نام‌های هزار بنده – شار و ریو شاران یاد می‌شدند که عمدتآ در دو نقطه تاریخی این سرزمین به نام‌های (پشین) یا افشین یکاو لنگ کنونی و (سورمین) سر پل فعلی که پایتخت تابستانی و زمستانی ایشان بودند حکومت میرا ندند.

  کنت کورت و بطلیموس مورخین عهد سکندر کبیر، فریبه جهانگرد فرانسوی، هنری فیلد کریستیاتس محقق دنمارکی و جورج راورتی، از مورخان غربی. مقدسی، مولف گمنام حدودالعالم در ۹۵۹ میلادی، ابی بکر مشهور به ابن فقیه، ابن خرداد در ۹۲۰ میلادی، ناصر خسرو بلخی از مورخین اسلامی و همچنان هیوان تسنگ راهب چینی از موجودیت غرج الشار، غرجه، غرجستان، شاران غرجستان و موجودیت هزاره‌ها در غرجستان به کرات یاد نموده‌اند.

  حکمرانی شیران بامیان توسط غزنویان ساقط و بعد از آن غوری‌ها شنسبی‌ها – خوارزمی‌ها در هزاره‌جات حکومت کردند با شکست خوارزم‌شاه شهر غلغله توسط لشکر چنگیزخان تخریب و به بامیان آسیب زیادی وارد گشت.
  پشتوسازی در بلخ

  در زمان) امانالله شا ه( یکی از افراد او به نام ( وزیر محمد گل مهمند ( نایب‌الحکومه ولایت بلخ شد. وی سیاست پشتوسازی را در این ولایت پیشه کرد و اقدامات زیر را انجام داد:

  غصب ۵۰ هزار جریب زمین آبی تاجیکان و ازبکان و توزیع آن‌ها میان پشتوهای آورده‌شده به منطقه. اختصاص مالچرها (مراتع) به پشتوها.
  نابودسازی آثار تاریخی بلخ از جمله سنگ‌نوشته‌ها و سنگ مزارهای زرتشتی و سغدی پیش از اسلام.
  سوزاندن ۲۳۷ دست‌نویس کهن فارسی، عربی و ترکی.
  مدارس منطقه تا سال ۱۳۴۵ تنها مجاز به آموزش به زبان پشتو بودند.
  تغییر بیشتر نام‌های جغرافیایی منطقه از فارسی و ترکی به پشتو از جمله: چارباغ گلشن (شینکی)، دلبرجین (شلخی)، پلاس‌پوش (زوزان)، چهل‌ستون (غندان)، بوینه‌قره (شولگره)، آدینه‌مسجد (چاربولک)، سمرقندیان (زرغون‌کوت)، کدوخانه (بانده‌گی)، ده‌دراز (غشی)، چقیش (استولگی)، یول‌بولدی (لیندی)، کول انبونه (مندتی) و...
  در آن دوره، پس از پشتوسازی نام‌ها در ولایت‌های بلخ، جوزجان، سرپل و فاریاب، هر فرد بومی که نام بومی مکان‌ها را به زبان می‌آورده جریمه نقدی می‌شده‌است

  CopyDeleteUpDownروش دیگر پشتو سازی عبارت از تغیر نام محل‌های مختلف به نام‌های جدید پشتو است. به عنوان نمونه می‌توان به تغیر اسم این مناطق اشاره کرد:

  تغیر نام سبزوار درهرت به شیندند

 • در سال‌های ۱۳۱۶-۱۳۱۷ خورشیدی (۱۹۳۷-۱۹۳۸ میلادی) دولت افغانستان دانشجویانی را برای آموز‌ش دیدن در زمینه نظامی به اروپا و آمریکا فرستاد. بنا بر سیاست پشتون‌سازی، فرزندان مردم )هزاره قز لباش (ایرانی‌تبار و فارسی‌زبان) و شیعه‌ها از شرکت در این دوره‌های آموزشی محروم شدند

  در سال ۱۳۱۸/۱۹۳۹ بر پایه دستور دولتی زبان تدریس در همه دروس مدارس سراسر افغانستان از فارسی به پشتو تبدیل شد

  کمبود منابع به زبان پشتو و عدم آشنایی بخش بزرگی از مردم افغانستان با این زبان، باعث فلج شدن نظام آموزشی و گسترش بی‌سوادی شد. پس از چندین سال و اعتراضات عمومی سرانجام در زمان وزارت (نجیب الله خان توروایانا ،) وزیر معارف وقت، آن وزارت‌خانه ناچار شد تدریس به زبان فارسی را به مناطق فارسی‌زبان افغانستان بازگرداند. از آن پس مقرر شد در مناطق فارسی‌زبان کلاس‌ها و دروس به فارسی باشد و پشتو به عنوان یکی از درس‌ها آموزش داده‌شود و در مناطق پشتوزبان زبان تدریس پشتو باشد

  از سال ۱۳۱۸ خورشیدی برای کارمندان ورازت‌خانه‌ها، بانک‌ها و دیگر ادارات افغانستان به صورت اجباری دوره‌های زبان پشتو گذاشته‌شد. این دوره‌ها تا ۱۳۵۷ خورشیدی ادامه یافت ولی با ناکامی روبرو بود. کم‌تر کسی از فارسی‌زبانان که این دوره‌ها را گذارندند قادر به نوشتن و خواندن پشتو در سطح کافی بودند

  انجام مهاجرت‌های اجباری برخی از گروه‌های قومی و ملیتی در افغانستان یکی از روش‌های پشتوسازی بوده‌است.به‌عنوان مثال سیاست انتقال گروه‌های قومی پشتون به سمت شمال افغانستان در دورهً صدارت محمد هاشم خان می‌توان ذکر کرد.

  در زمان صدارت نامبرده ریاست ناقلین در چارچوب وزارت داخله ایجاد شد که محمد گل مومند بسمت وزیر داخله ایفای وظیفه می‌نمود. ریاست مذکور وظیفه و تطبیق اسکان قبایل آنطرف سرحد آزاد جنوب افغانستان را در نواحی سمت شمال بعهده داشت به آرزوی آنکه بتواند گروه قومی پشتون را در افغانستان توسعه بخشد. نامبرده برای تشویق هرچه بیشتر ناقلین زمین‌های درجه اول نزدیک سرآب را برای آنها توزیع می‌کرد

 • سلام و احترامات
  خواننده محترم اين سايتها حتمآ باز کرده مطالعه نمايد
  سا ئینس گواه حقیقت قرآن مجید شده متن رامطالعه کنید
  http://www.ustadfaizi.com/index.htm
  http://www.google.ru/search?hl=ru&a... . .
  http://www.azmoone-melli.com/index... .
  http://www.islam411.com/library/

 • حقیقت چیست؟ به‌نام حقیقت، به‌نام حق سلام حرف حق گفتن جرم است است؟ تا زمانی که بیگانه پزیر نباشیم بیگانه حضورندارند
  نگاه به فاشیستان قبیله که از نام اسلام استفاده کردند
  لطفآ این ویدیو ها را نگاه کنیند
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • سلام برای همه دوستان
  نميخواستم بنويسم ولی کمی خوب است من الحمدالله قوم پرست مليت پرست زبان پرست سمت پرست نيستم بخاطرييکه الحمدالله مسلمان استم که دينم اينرا برايم ميگويد ولی حق گفتن را نيز امر ميکند. بلی تمام مردم افغانستان رنج درد ديده و زيرظلم قرار گرفته اند این ظلم را کی کرده البته که خود ما بالای خودما .خود ما ظالم استیم .در باره ظلم بالای ملت هزاره میخواهم بنویسم بلی ظلم شده اما این را هم باید که بگوییم که انها هم ظلم کردند بالای اقوام دیگرهمان قدر که توان شان بود.اما دیگر ملیت ها اینقدر گریه و زاری نمیکنند که اینها شروع کردند مثل اینکه اینها همه فرشته استند و بالایشان بسیار بسیار ظلم شده وکسی به دادشان نمیرسد حال روزی را که در دشت برچی کوته سنگی تایمنی و غیره جاها که تحت تثلت تان بود بالای دیگر اقوام آوردید هم به یاد بیاورید ..اميد است که از حرف حق کسی آزرده نشود موفق باشيدhttp://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • اقای ســـــردبير سايت وابســــته [ کابل پرس? ] !!
  جای شرم ، خجالت ، سرافگنده گی و خفت است که تو خود را افغان و جز ملت غيور
  افغانستان معرفی و گه گه بخاطر افغانستان اشک تمساح را از چشمان کم ديد خود جاری ساخته ، اقای مير هزاره چگونه ، با کدام ارزش های ژورناليتيک ادمک پليد ، کثيف ،
  هرزه ، اوباش ، مزدور ، احمق ، خصم را بنام [ abdullah] عبدالله که هرگز عبد الله
  نبوده بلکه دشمن الله ، دشمن افغان و افغانستان ، دشمن انسانيت و از نسل خبيثه ميباشد
  اجازه ميدهيد که عليه مردم افغانستان ، مليت بزرگ و با عظمت افغانستان ، مليت که دايمأ محافظ وطن بوده در تمام تبصره ها تبليغات که از دستگاه استخبارات اسرايل [ musst] برايش وظيفه داده شده که گويا مليت پشتون از تبار بن اسرائيل است ؟؟
  خوب اين انها از تبار بن اسرائيل که در زمان رسالت حضرت موسی « ع» قوم بن اسرائيل پراگنده شده ۸۰۰۰ هزار سال گذشته و اما کمتر از ۷۰۰ سال قبل مليت هزاره از مغلستان به افغانستان در قشون چنگيز جبار وارد افغانستان گرديده و بايد وزارت خارجه مغلستان نيز بر اين يم مهاجرت انکارناپذير تحقيق نموده. اقای مير هزار ميدانم که اين مطلب نشر نه ميگردد . بخاطر انسان افغان ، رنج های ان ، درد های ان بگذاريد مليت های پشتون ، تاجک ، هزاره ، ازبک ، ترکمن ، بلوچ ، نورستانی ، که ديگر با هم مخلوط گرديده برابر ، برادر زيست نمايند اگر شما تبصره اين مزدور ايران اين خبيث عبدالله را حذف نه کنيد جمعأ يک هزار انسان افغان هم از پشتون ، تاجک ، هزاره ، ازبک اين تبصره را به رياست جمهوری ، پارلمان ، ستره محکمه ، وزارت اطلاعات وکلتور و ثارنوالی گسيل انگا شما به اين توهين بزرگ ملی جواب گو خواهيد بوديد اگر نه در تمام سايتها هويت شما را افشا ه ساخته . تشکر . جلال بايانی ـــ سويدن

 • ای مرتدان جاسوسان ای وطن فروشان آیا اینها انسان نیستند هنوز هم تشنه گیتان با خونهای اینها رفع نشده ای مردم چشمای خود را باز کنید ببینین که اشغالگران بالای مردم بیچاره چی حال و روز را آورده اند

  http://www.youtube.com/watch?v=ojjp...
  http://www.youtube.com/watch?v=HGan...
  http://www.youtube.com/watch?v=E_iR...
  http://pz.rawa.org/pznews/video_cli...
  http://pz.rawa.org/pznews/video_cli...
  http://www.youtube.com/watch?v=EAOY...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس