صفحه نخست > حقوق بشر > ده سند از جنایات طالبان در افغانستان!

ده سند از جنایات طالبان در افغانستان!

آدمکشان بازگشتند، اين بار جدی تر از پيش!
چهار شنبه 14 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [فارسى] [پښتو]

همرسانی

درباره قوانين امارت تاريک آدمکشان طالب بسيار نوشته شده است اما هيچگاه تصور نمی شد اين آدمکشان بتوانند باز به صحنه بازگردند. طالبان با تاکتيک ها و ترفندهای گوناگون به صحنه بازگشتند. از سويی جنگ در صفحات جنوب، شرق و غرب کشور، از سویی انفجار و انتحار که بيشتر قربانيان غيرنظاميان اند، از سويی با همدستی و مساعدت بی دريغ صبغت الله مجددی و کميسيون تحکيم صلح ، از سويی با همدستی و همياری و حمايت های پيدا و پنهان حامد کرزی، کريم خرم، فاروق وردک و اشرف غنی احمدزی، زلمی خليل زاد و...

مکتب بايد به آتش کشيده شود، زنان بايد در خانه بمانند، تلويزيون ممنوع و تنها صدای شريعت آزاد بايد باشد، اقليت های قومی بايد کوچ داده شوند، اقليت های مذهبی کافرند و جان و مال و ناموس آنان مباح است و..

آنچه در ادامه می آيد ده سند به همراه يک عکس از جنايات آدمکشان طالب است.

منبع اسناد: ديده بان حقوق بشر

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • با سلام
  من و بسیاری از دوستان پشتو یاد نداریم اگر امکانات آن باشد که محتوای این نامه ها به زبان دری یا انگلیسی زیر نویس کنید

  آرام باشید
  مکسیک

 • دوست گرامی!

  اين مسايل که چيزی تازه يی نيست. همين سالهای جهاد همه اش همينگونه بود. هزار ها معلم به اتها م معلمی کشته شد - صد ها مکتب ويران و طعمه حريق گرديد.

  حالا هم همان سريال ادامه دارد. فقط بازيگرها متفاوت اند. من با افکار طالبی و جهادی موافق
  نيستم ولی انچه را اين مردم در رابطه با اسلام نوشخوار ميکنند - بدوی شک همينگونه است. يعنی که اسلام همين است که اينها ميگويند. در غير ان بايد احکام اسلامی را تغيير داد.

  موفق باشين

  کابلی

 • salam mirhazar jan agar hamin sanat ha ra tarjoma koni besiar khob ast chon ke man pashto blad nestam. tashakor az kar va talash tan.

 • بعضی نوشته ها کوچک و غیر خواناست.ایا ممکن است ان دوستی که این مکاتیب را در اختیار دارد.نوشته ها را برای قابل مطالعه ساختن رونوشت کند.حال اگر این زحمت را بکشید،دوستان زیادتری میتوانند انرا بخوانند.از لطف تان از قبل سپاسگذارم.

 • salam aqai MIRHAZAR agar imkan darad be farsi tarjome konid , shayad hkeyli az hkananndegani KABULPRESS zabani pashton ra nafahmad ba tashakkor...

 • Dear Mir Hazar!
  you are young ,and donot be surprize we experience the same publication by jahadi in early day of jahad by these islamic function in the name of islam.
  and they start the burning of schools and had been killed thousand, thousand studants and honorable teacher and they wer not comonist .
  and the comonist regem hadbeen killed all our educated people.
  so why we worry about taliban.
  Afghanist need a revolution and I beleve it will come soon.
  we donot need these crimenal islamic function.

 • به نظر من مشکل امروز جامعة ما از کوتاهي ونرمش مرشدان اسلامي وبخصوص طالبان کرام اند، که در اجراي شريعت کوتاهي مي کنند و جديت به خرج نميدهند. و از ميان همة‌ اين مشکلات، مشکل حاد و بي شرمانه مکتب وتعليم وتربيت براي مردم غيور، شجاع، و قهرمان افغانستان است؛ چه بي شرمي و بي حيايي و چه ننگي براي افغانها بالاتر از اين که دخترانشان به مکتب بروند و خواندن ونوشتن ياد بگيرند، به فتواي من وطبق حديثي از ابو جهل نه تنها بايد مانع مکتب رفتن دختران شد بلکه بايد آنها را با مکاتب شان باهم آتش زد.
  اي افغانهاي غيور و مسلمان اگر چنانچه ديديد دخترانتان برخلاف خواستة شما تمايل دارد که به مکتب برود، آنها را زنده بگور کنيد تاعبرت تمام جهانيان شود، و الگويي جاويد و بياد ماندني از تعليم وتربية اسلامي – افغاني، و با اينکار قهرمانانه، ادعاي تمامي ياوه سراياني که اسلام را دين خشونت وجهالت وبربريت مي خوانند از اصل واساس باطل کنيد. وتنها نبايد به اين اکتفا کرد بلکه بايد تمامي مدارس و مکاتب چه ذکور وچه اناث وهرچه قلم وکاغذ وهرچه خواندني ونوشتني است، خاکستر شده و از بيخ و بن بايد ويران شود، تمامي سرکها، بيمارستانها، پايه هاي برق و تلفن وهرچه که بويي زندگي دنيايي دارد بايد از بين برود تا زمينة استقرار امارت حقة اسلامي در افغانستان عزيز آماده گردد.
  افغانهاي شجاع و غيور اعم از مرد و زن بايد موهاي بدنشان را از فرق سر تا نوک پا حفظ کنند وحرام است که يک تار مو از بدن شان کوتاه کرده يا کم کنند، يا به حمام بروند وبه امورات شرم آور به اصطلاح بهداشتي بپردازند؛ چرا که در امارت اسلامي که انشاء الله بزودي برقرار خواهد شد ديگر نيازي به پوشيدن لباس نيز نخواهيد داشت، زيرا که موهاي بدنتان سراسر وجودتان را خواهد پوشاند و افتخاري ديگر براي ملت استقلال طلب افغانستان کسب خواهد گرديد که در زمينة لباس نه تنها خود کفا خواهند شد که بالکل بي نياز بي نياز خواهند گرديد.
  ما طالبان کرام و مولويهاي عظام، آرزوي چنين روزي را داريم، و به شما وعده مي دهيم که در آنصورت کشور ما بهشت برين خواهد شد، و غصه آخرت را هم نخوريد چرا که ما قبالة بهشت را بطور کامل در اختيار شما قرار خواهيم داد، و اگر قباله بدرد نخورد ما تعدادي از طالبان کرام را که در امر قاچاق و رفت و آمد قاچاقي مهارت زياد دارند، مأمور خواهيم کرد که شمارا قاچاقي از پل صراط رد کند، و تعداد ديگر از طالبان کرام را که در خون و خونريزي مهارت زيادي دارند مأمور مي کنيم که مراقب شما باشند و اگر چنانچه مأموران پل صراط يا بهشت متوجه شدند، سرشان را با نعرة جانانة الله اکبر از پشت سرقطع کرده وروي سينه شان بگذارد، تا تمامي فرشتگان الهي اعم از مقرب و غير مقرب حد خودشان بشناسند و مزاحم طالبان کرام و شما مردم حقا مسلمان نشوند.

 • من به تمام طالبان مزدور و نوکران حلقه به گوش پاکستان میگویم که ما این اسلام را که شما میخواهید اصلا قبول نداشته و او را کاملا رد مینماییم از نطر شما اسلام یعنی وحشت- قتل - دزدی - بیسوادی - تاریکی - فجایع- نفرت - و تطبیق خواست های باداران پاکستانی. لعنت خداوند بر شما کثیف های مرتجع . اگر یک نفر سواد نداشته باشد چطور بتواتد قران بخواند یعی شما میخواهید که مردم سواد نداشته باشد تا نتواتتد قران بخوانند هرزن مادر است حضرت عایشه صدیقه؛ خدیجه کبرا، فاطمه الزهرا همه زن بودند ومادر . شما کثیف ها به کدام حق به زن ها توهین مینمایید ما اسلام را که از پدران خویش آموخته ایم قبول داریم نه اسلام پاکستان را .janan tofan yahoo.com

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

Nations | Hazara | Tajik | Uzbek | Turkmen | Hindu and Sikh | Kyrgyz | Nuristani | Baloch | Pashtun/Afghan | Arab/Sadat

جستجو در کابل پرس