کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > فوتبال ايتاليا > اردک تنبلی بس است!

اردک تنبلی بس است!

يكشنبه 7 سپتامبر 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

همین سال گذشته بود که میلان ایتالیا بازیکنی را به خدمت گرفت که بسیاری آن را ذخیره بزرگی برای آینده روسونری می دانستند. طبق معمول بسیاری گزافه گویی کردند (حتی خودم) و گفتند که اردک برزیلی (پاتو = اردک) می تواند در کنار دیگر شرکای برزیلی و نامدارش همچون رونالدو، کاکا، کافو و ... در میلان ترکیبی ایده آل را ایجاد کند و باعث یکه تازی روسونری در عرصه های گوناگون داخلی و اروپایی شود.

امروز اگر نگاهی به سایت Channel 4 بیندازید متوجه صحبتهای لئوناردو بازیکن سابق تیم میلان می شویم که به این بازیکن جوان هشداری داده است که تنبلی را کنار بگذار! لئوناردو که زمانی در میلان خوش می درخشید و بعد از اعلام بازنشستگی از دنیای فوتبال همچنان در باشگاه سابقش میلان مشغول بکار است البته بیشتر در زمینه استعدادیابی در فوتبال آمریکای جنوبی یکی از کسانی بوده است که نقش اصلی را در آوردن پاتو به سان سیرو داشته است.

انتقال این جوان 18 ساله از اینترناسیونال برزیل به میلان 10 میلیون پوند برای باشگاه ایتالیایی هزینه برداشت و آن هم در حالی که او پیش از موعد 18 سالگی به میلان آمده بود و چند ماهی را هم باید دور از بازی می ماند تا به 18 سالگی برسد و طبق قوانین داخلی ایتالیا مشمول جواز کار شود.

اما چه چیزهایی سر و صدای لئوناردو را در آورده است؟ حضور ضعیف پاتو در تیم ملی برزیل در بازیهای المپیک پکن و همچنین نمایشهای نه چندان مناسبش در بازیهای پیش از شروع فصل کالچیو.

لئوناردو منصفانه درباره او می گوید: او همه توانایی های یک قهرمان را دارد اما او باید درک کند که در فوتبال ایتالیا اگر حداقل ده سال می خواهید کار کنید شما باید هر روز 100 درصد آمادگی داشته باشید. او باید بدود، بجنگد، در تمرین عرق بریزد و با دقت به نصیحت مربی و هم تیمی هایش گوش بدهد. او مشکل فیزیکی ندارد، همچنین مشکل روحی. او از بودن با تیم و سخت کار کردن راضی هست. مدیران خیلی نزدیک به او هستند هم در فعالیت های ورزشی اش و هم در زندگی شخصی اش.

لئوناردو افزوده است: پاتو مهره ارزشمندی برای باشگاه است و ما کاملا به او ایمان داریم. من فکر می کنم این مسئله برای او خوب خواهد بود. چون سبب می شود که مهاجمان دیگر ما نیز تحریک شوند. ما مهاجمان زیادی نداریم، بنابراین کارلو آنچلوتی می داند چگونه با آنها کار کند و میلان قادر خواهد بود تا دوباره به نتایج بزرگی دست یابد.

گفتنی است که میلان در فصل نقل و انتقالات تابستانی مهره هایی همچون رونالدینیو و شوچنکو را به خدمت گرفته است که همین نامهای بزرگ به اندازه کافی می توانند بر روی پاتو سایه بیندازند.

باید دید که پاتو با این گوشزد هموطن باتجربه اش در مورد خود چگونه کنار می آید. باید منتظر ماند و دید چه می شود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


38 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > فوتبال ايتاليا > اردک تنبلی بس است!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.