کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > فوتبال ايتاليا > خداحافظ کاپیتان!

خداحافظ کاپیتان!

جمعه 29 می 2009, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

بازی روز یکشنبه میلان در شهر فلورانس و مقابل تیم فیورنتینا آخرین حضور رسمی پائولو مالدینی 40 ساله در میادین فوتبال برای تیم میلان خواهد بود. کاپیتان نامدار روسونری هفته گذشته آخرین بازی خود را در ورزشگاه سان سیرو انجام داد و متأسفانه تیم میلان در حضور تماشاگران خودی متحمل شکست در برابر تیم رم شد و خداحافظی خانگی به کاپیتان چندان نچسبید و او اینک به سوی آخرین حضور خود بر روی چمن سبز می رود.

پائولو که اینک در میانسالی قرار دارد در 25 فصل حضور مستمرش در تیم میلان توانسته است 26 افتخار داخلی و خارجی را به همراه این باشگاه کسب کند که مهمترین آنها 5 قهرمانی در بالاترین سطح اروپا می باشد.

مالدینی در سال 2003 در حالی جام قهرمانی باشگاه های اروپا را بالای سر برد که پدرش ـ چزاره مالدینی ـ چهل سال پیش بعنوان کاپیتان همین تیم این کار را انجام داده بود. مالدینی درباره پدر خود چنین می گوید: پدرم کاپیتان این تیم بود و بنابراین از آغاز این باشگاه، باشگاه خاصی برای من بوده است. از زمان آغاز به کار پرزیدنت سیلویو برلوسکونی ما 20 سال است که در اروپا و ایتالیا در اوج بوده ایم اما این شور و شوق و تعصب در باشگاه از مدتهای مدیدی از گذشته بوده است.

مالدینی درباره تیم میلان می گوید: میلان همیشه بازیکنان بزرگی داشته است و سبک بازی اش نیز زیبا است و این همیشه بخاطر تلاش آنها در جهت ارائه فوتبال زیبا و تماشاگرپسند بوده است. این فلسفه فوتبال میلان است که از دهه 50 میلادی در این باشگاه بوده است و تا کنون و با حضور برلوسکونی استمرار داشته است. این مسئله ممکن است گاهی اوقات کم نمود داشته باشد اما بخشی از وجود باشگاه ما است.

پائولو در کنار بزرگان زیادی در میلان حضور داشته است و تحویل گیرنده بازوبند کاپیتانی از بازیکن بزرگی همچون فرانکو بارزی نیز می باشد. مالدینی درباره تأثیری که از کاپیتان سابق میلان پذیرفته است می گوید: من با بازیکنان استثنایی زیادی بازی کرده ام اما اگر من مجبور شوم یکی را انتخاب بکنم آن فرد بارزی خواهد بود چرا که او به من درسهای زیادی داده است. او الگوی من بود. نه فقط بخاطر اینکه او در همان پست مشابه بازی می کرد بلکه بخاطر نوع رفتارش در رختکن تیم با شخصیت کاملاً قوی ای که داشت.

از مالدینی اگر درباره لحظات بزرگی که با میلان داشته است پرسیده شود شاید او به قهرمانی سال 2003 در لیگ قهرمانان اشاره کند و همچنین پیروزی 6 بر صفرشان در داربی شهر میلان مقابل اینتر در سال 2001 را نیز از قلم نیندازد. او درباره آن داربی می گوید: آن بازی برای خانواده ام خیلی مورد توجه بود برای اینکه پدرم در آن موقع بر روی نیمکت تیم بود.

روسونری در حالی فصل را به پایان می رساند که نمایشی دلچسب در طول فصل از خود نشان نداده است و کاپیتان فراموش نشدنی شان نیز برای همیشه دنیای فوتبال را ترک خواهد گفت. اما هنوز هم بسیاری به وجود استعدادهای ناب در خانواده مالدینی ها ایمان دارند و امیدوارند که بعد از پدر و پسر نسل سوم این خانواده یعنی کریستیان و دانیل بتوانند ادامه دهنده راه بزرگان خانواده در باشگاه بزرگ میلان باشند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


57 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > فوتبال ايتاليا > خداحافظ کاپیتان!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.