صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > فوتبال ايتاليا > داربی میلان؛ آخرین حضور کاپیتان

داربی میلان؛ آخرین حضور کاپیتان

علی جواد دهقان
جمعه 13 فبروری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

داربی روز یکشنبه غولهای شهر میلان ایتالیا خاص تر از گذشته برگزار میشود. مالدینی ـ اسطوره انکارناپذیر روسونری ـ اعلام کرده است که برای آخرین بار حضور در داربی میلان را تجربه خواهد کرد و از فصل بعد یک تماشاگر خواهد بود تا یک بازیکن. آخرین حضور کاپیتان میلانیها و اولین حضور و شاید تنها حضور دیوید بکهام سرشناس در این داربی اهمیتی دو چندان به آن بخشیده است.

اما میلانیها با یک مشکل دیگر نیز روبرو هستند و آن مصدومیت کاکا ستاره برزیلی شان است که مانده اند چه بکنند و تمام تلاششان بر روی این کار متمرکز شده است که او را به این بازی بزرگ برسانند اما آنچلوتی با یکدندگی خاصی میگوید که با وجود کاکا یا بدون او بازی را خواهد برد.

شکست میلان در داربی به معنای قطع امید آنها از رسیدن به عنوان قهرمانی در فصل جاری ـ فصلی که میلان نسبت به چند فصل قبل توان بیشتری برای کسب اسکودتو گذاشته بود ـ می باشد. چرا که اختلاف امتیاز آنها با همشهری صدرنشین شان به عدد 11 خواهد رسید که جبران آن با وجود تیم پر قدرت اینتر سخت خواهد بود. از سوی دیگر پیروزی در این بازی نیز سخت است چرا که مهره کلیدی آنها یعنی کاکا آمدن یا نیامدنش در هاله ای از ابهام قرار دارد. در این میان مارک یانکولوفسکی میلانی می گوید که: در مسابقه هایی این چنینی انگیزش آسانتر به سراغ بازیکن می آید. ما همچون همیشه با پیروزی بیرون خواهیم آمد.

تیم میلان دیدار دور رفت را توانست با تک گل رونالدینیو با پیروزی به پایان برساند و اکنون که به جدول نگاه می کنیم تیم میلان را با یک امتیاز کمتر پس از تیم یوونتوس دومی می بینیم. آنچلوتی با خوشبینی اظهار می دارد: ما در فرم خوبی قرار داریم بهتر از سپتامبر گذشته زمانی که آنها را شکست دادیم. ما با وجود کاکا یا بدون او کارمان را خواهیم کرد. اما ما باید پیروز شویم.

اما به سراغ آبی و سیاه پوشان شهر میلان برویم. آنها به همراه مربی بزرگ و مغروری همچون مورینیو تنها دو بار در فصل جاری طعم شکست را چشیده اند. یک بار در مقام آث میلان و بار دیگر با نتیجه 3ـ1 در مقابل تیم آتالانتا آن هم در اواسط ژانویه. او تیم خوبی را سر و سامان داده است که علیرغم داشتن رقیب سرسختی همچون یوونتوس که همچنان در تعقیب آنهاست بنظر نمی رسد که چندان از بابت میلانیها احساس خطر بکند. فقط می ماند مسئله حیثیتی کسب نتیجه در این بازی ها که خود مورینیو به خوبی بر آن واقف است.

خاویر زانتی، کاپیتان تیم اینتر برای سی و پنجمین بار تجربه حضور در چنین داربی مهمی را کسب می کند و در این باره می گوید: یک مسابقه بسیار سختی است. بازی ای است که خیلی چیزها بر روی آن متمرکز شده است.

اما می رسیم به یکی از نکات خاص این داربی، و آن هم آخرین حضور کاپیتان پائولو مالدینی 40 ساله در چنین مسابقاتی است. کاپیتان در طول 25 فصل حضور در تیم روسونری به کسب رکورد پنجاه و پنجمین تجربه در داربی شهر میلان دست می یابد. یانکولوفسکی درباره کاپیتان تیمش می گوید: او یک قهرمان بزرگ است، یک بازیکن بزرگ، اما من نمی دانم که آیا این بازی آخرین داربی او خواهد بود. اگر شما بدانید که او چگونه در حال حاضر بازی می کند، او می تواند به آسانی ادامه بدهد، اما اگر این آخرین داربی او باشد بهتر است که با پیروزی باشد.

یانکولوفسکی درباره رقیبشان بیشتر به قدرت زلاتان سوئدی توجه دارد و توقف او را یکی از عوامل موفقیت میلان می داند. او می گوید: اینتر یک تیم خیلی قوی ای دارد ولی ما باید بخصوص مواظب ابراهیموویچ باشیم. هافبک 31 ساله میلان می افزاید: او می تواند به تنهایی نتیجه بازی را مشخص کند. آنها بازیکنان خوب زیادی دارند اما اگر یک بازیکن باشد که اسباب نگرانی تان بشود آن بازیکن ابراهیموویچ است.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس