صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > فوتبال ايتاليا > بارزی: فوتبال ایتالیا اعتبارش را حفظ کرده است

بارزی: فوتبال ایتالیا اعتبارش را حفظ کرده است

علی جواد دهقان
جمعه 19 سپتامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

فرانکو بارزی که روزگاری کاپیتان سرخ و سیاه پوشان شهر میلان ایتالیا بود به سختی می تواند تصور کند که تیم سابقش در لیگ قهرمانان اروپای فصل جاری حضور ندارد ولی این واقعیتی است که باید پذیرفته شود. مقام پنجمی میلان در فصل گذشته در بازیهای کالچیو سبب شد تا این تیم معتبر ایتالیایی بعد از فصل 2002ـ2001 برای اولین بار نتواند در چنین رقابتهای معتبری حضور یابد. امسال تیم روسونری با وجود از دست دادن چنین فرصتی قصد دارد تا هم در لیگ ایتالیا و هم جام یوفا قدرت خود را هر چند در سطحی پایین تر به رقبا نشان دهد.

بارزی که اکنون در سن 48 سالگی به سر می برد تمام دوران فوتبالی اش را در تیم میلان گذراند و 719 بار برای آنها توپ زد. او که در مدت بیش از دو دهه در آث میلان حضور داشت توانست سه بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود و شش بار در بازیهای سری آ به قهرمانی دست یابد. او در سال 1997 با کناره گیری از دنیای فوتبال وظیفه کاپیتانی را به پائولو مالدینی تحویل داد. گفتنی است که بارزی همکاری اش را با تیم سابقش همچنان ادامه میدهد، در سطح جوانان.

بارزی می گوید: میلان مطمئنا فصل بزرگی خواهد داشت. تأسف آور است که بعد از سالهای طولانی از لیگ قهرمانان بیرون بمانید ولی ما جام یوفا را تجربه خواهیم کرد و من فکر می کنم که میلان می تواند در این رقابتها اعتبارش را باز یابد. آنها کارهای بزرگی در فصل نقل و انتقالات انجام دادند و بازیکنان مهمی را گرفتند. من فکر می کنم آنها اگرچه در لیگ قهرمانان نیستند ولی باز هم راضی هستند.

بارزی که مدت زمان کوتاهی را نیز در باشگاه فولهام انگلیس به عنوان مدیر فنی ایفای وظیفه کرده بود در ادامه می افزاید: من عقیده دارم که در یک باشگاه بزرگ مهمترین اصل داشتن روحیه جنگندگی است. در صورتی که چنین چیزی رخ بدهد من فکر می کنم قویترین ارتباط بین بازیکنان رخ داده است. حتی در میدان، روابط فی مابین آنها کمک می کند و نتیجه به دست می آید. میلان همیشه بازیکنانی داشته است که الگو بوده اند، این بازیکنان برای مدت مدیدی برای تیم کار کرده اند و مفید هم بوده اند. برای یک بازیکن ثبات و پایداری مهمترین مسئله است.

بارزی که در تیم زیر 19 ساله های میلان فعالیت می کند اعتقاد شدیدی به استعدادهای خودساخته میلان دارد و می گوید: در طول چند سال آینده، این جوانان با وجود قوانین جدید یوفا دایر بر استفاده از بازیکنان پایه ای تیم ها، نقش محوری را ایفا خواهند کرد. میلان همیشه به جوانانش توجه داشته است و سرمایه گذاری زیادی در این زمینه کرده است. پسران زیادی هستند که در سیستم ما پرورش می یابند که اکنون جزو بازیکنانی سری آ هستند.

بارزی درباره دیگر نمایندگان ایتالیا در رقابتهای لیگ قهرمانان ـ با وجود نتایج ضعیف در فصل گذشته ـ این چنین نظر می دهد: سال گذشته می توانست بهتر باشد ولی من فکر می کنم که تیم های ایتالیا همچنان در سطح بالایی قرار دارند. آنها کسانی هستند که می خواهند پیروز شوند. من فکر می کنم که تیم های ایتالیایی گذشته را پشت سر بگذارند برای اینکه آنها همیشه خوب سازماندهی شده اند و شکست دادنشان سخت است.

بارزی می افزاید: در لیگ قهرمانان ایتالیا نمایش قابل ملاحظه ای ارایه خواهد داد برای اینکه اینتر یقیناً در پی آن هست، رم نیز اکنون یک تهدید به حساب می آید و یوونتوس نیز به عرصه بازگشته است. فوتبال ایتالیا همچون تیم ملی اش به رقابت بازخواهد گشت هرچند که ما می دانیم که رقابت کردن سخت است برای اینکه باشگاه های انگلیسی و اسپانیایی اکنون برای نبرد آماده هستند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس