صفحه نخست > عکس > عکس روز > بامیان: همدردی جوانان با مردم جاپان

بامیان: همدردی جوانان با مردم جاپان

با توجه به ارزشهای انسانی و عواطف بشری، مراتب تأثرعمیق خود را با بازماندگان این حادثه اعلام نموده، با آسیب دیدگان این حادثه ابرازهمدردی می نمائیم.
مهدی مهرآئین
دوشنبه 14 مارچ 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

امروز عده ای ازجوانان بامیان به خاطراظهارهمدردی با آسیب دیدگان حادثه زلزله و سونامی اخیرجاپان که منجربه کشته شدن هزاران نفرگردیده است، بر فرازتپه چونی بامیان تجمع کردند.

دراین گردهمایی حدود هفتاد نفراعم از زن و مرد شرکت کرده بودند. آنان پلاکارد هایی حمل می کردند که درآن شعارهایی نظیر (ما جوانان بامیان با آسیب دیدگان حادثه المناک جاپان اظهارهمدردی می نمائیم)، ( بنی آدم اعضای ....) (ما ازدولت افغانستان میخواهیم که درحد توان با آسیب دیدگان جاپان کمک و همکاری نماید) نوشته شده بود.

آنان همچنین اظهارآمادگی کردند که ازاهداء وانجام هرنوع کمک ممکنه برای آسیب دیدگان حادثه جاپان دریغ نورزند. سپس آنها قطعنامه سه ماده ای ای را امضاء نمودند.

طیبه خاوری یکی ازشرکت کنندگان گفت: "مردم جاپان درسخت ترین شرایط دست یاری به طرف مردم افغانستان دراز کرده و در بازسازی این کشورسهم گرفتند، اما امروزآنها به کمک ما نیازدارند و ما آماده ایم تا به کمک آنان بشتابیم".

مهدی یکی دیگرازشرکت کنندگان گفت: "دولت ومردم جاپان سالهاست که به افغانستان کمک می کنند و حالا آنها با بزرگترین مشکل تاریخ معاصرشان دست و پنجه نرم می کنند. من ازدولت افغانستان میخواهم که درحد توان خود با مردم و دولت جاپان همکاری و کمک نمایند".

جاپان یکی ازکشورهایی است که بزرگترین کمک ها را بعد ازسال 2001 به افغانستان نموده است.

مهدی مهرآئین/بامیان

قطعنامه

بنی آدم اعضای یکدیگــــــــرند / که درآفرینش زیک گوهرند

چوعضوی بدرد آورد روزگار/ دگرعضوها را نماند قـــــرار

قسمیکه دررسانه ها انعکاس یافته، اخیراً کشورجاپان دچارزلزله و سپس سونامی بسیارمهیب و خطرناکی گردیده وفاجعه انسانی ای به وجود آمده است که درتاریخ این کشوربی سابقه است وباعث شده که صدها تن ازمردم جاپان، جان خود را ازدست بدهند.

ازآنجا که کشورومردم جاپان، دریکی ازحساس ترین برهه های تاریخی، به ملت مظلوم افغانستان کمک نموده و سهم فعالی درپروسه بازسازی افغانستان، خصوصاً ولایت بامیان گرفته است، ما جوانان بامیان وظیفه خود می دانیم که:

1. با توجه به ارزشهای انسانی و عواطف بشری، مراتب تأثرعمیق خود را با بازماندگان این حادثه اعلام نموده، با آسیب دیدگان این حادثه ابرازهمدردی می نمائیم.

2. همانگونه که مردم ودولت جاپان به پروسه بازسازی افغانستان کمک وهمکاری نموده است، ما نیز آمادگی خود را برای هرگونه کمک ممکنه به آسیب دیدگان این حادثه اعلام میداریم.

3. ازدولت اسلامی افغانستان میخواهیم که درحد توان خویش با آسیب دیدگان این حادثه کمک و همکاری نماید.

عده ای ازجوانان بامیان

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس