کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > چپاول بنام مردم بس است

چپاول بنام مردم بس است

يكشنبه 16 اكتبر 2011, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: جدی ترین مخالف دولت افغانستان و سرسخت ترین مخالف فساد و چپاول در افغانستان، داکتر رمضان بشردوست، در جریان جلسه پارلمان که روز گذشته برگزار شد، خطاب به سایر وکلا گفت که اگر مرد هستید، مقابل حکومت بیاستید و بگویید که چپاول بنام مامور و معلم بس است. در این جلسه پارلمان، طرح کمک مالی 51 میلیون دالری به بانک مرکزی افغانستان به تصویب رسید.

وزیر مالیه افغانستان در این جلسه گفت که تصویب این کمک مالی از پیش شرط های بانک جهانی پول برای کمک به افغانستان می باشد.

در ده سال اخیر شاهرگ های اقتصادی افغانستان توسط طالبان نکتایی پوشی به قبضه درآمده اند که از سویی در همکاری و هماهنگی کامل با تروریست های تنبان پوش طالب هستند و از سوی دیگر با دسیسه های مختلف افغانستان را به فاسد ترین کشور دنیا تبدیل کرده اند. طالبان نکتایی پوشی چون اشرف غنی احمدزی، انورالحق احدی و عمر زاخیلوال که داکتر رمضان بشردوست معتقد است آنان اندازه یک دوکاندار هم نمی توانند وضعیت اقتصادی افغانستان را پیش ببرند، مانند میراثی پدری، وزارتخانه های مهم مالیه و اقتصاد را در کنترل کامل خود درآورده اند. در این وزارتخانه ها علاوه بر اینکه به صورت سیستماتیک، پول از کانال های مختلف حیف و میل و اختلاس می شود، تبعیض نیز در جریان است و طرح ها و برنامه ها مطابق خواست و میل قومی و قبیله ای آنان توزیع می شود.

در حالی که از سویی حضور این افراد در پست وزارت با داشتن تابعیت غیر افغانستان، کاملا مخالف قانون می باشد، آنان در محافل بین المللی واقعیت های افغانستان را عکس جلوه داده و در بین مردم، کاملا مخالف آن را ارایه می کنند.

در ده سال اخیر میلیاردها دالر کمک های جامعه جهانی به افغانستان سرازیر شد که قرار داشتن طالبان نکتایی پوش در راس امور مالی، باعث تشکیل فاسد ترین دولت جهان شد و پول های آمده به افغانستان در راه هایی مصرف شد که به هیچ عنوان به نفع مردم نبود.

طالبان نکتایی پوش تنها در کار فساد مالی نمی باشند و آنان بصورت گسترده و هماهنگ با سایر طالبان در ارتباط بوده و با کنترلی که بر دولت دارند و با لابی گری در دولت های کشورهای مختلف، زمینه های حضور گسترده تر طالبان تنبان پوش را نیز فراهم می کنند. شاید بتوان گفت تنها تفاوت این افراد با طالبان تنبان پوشی که هر روز در گوشه ای دست به جنایتی می زنند، همان لباس آنان باشد و در سر هر دو گروهشان یک چیز دارند.

باید گفت همانگونه که مبارزه با فساد باید از ارگ شروع شود، مبارزه با تروریزم نیز باید از همین مکان آغاز شود.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.