صفحه نخست > خبر و گزارش > چپاول بنام مردم بس است

چپاول بنام مردم بس است

کابل پرس
يكشنبه 16 اكتبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: جدی ترین مخالف دولت افغانستان و سرسخت ترین مخالف فساد و چپاول در افغانستان، داکتر رمضان بشردوست، در جریان جلسه پارلمان که روز گذشته برگزار شد، خطاب به سایر وکلا گفت که اگر مرد هستید، مقابل حکومت بیاستید و بگویید که چپاول بنام مامور و معلم بس است. در این جلسه پارلمان، طرح کمک مالی 51 میلیون دالری به بانک مرکزی افغانستان به تصویب رسید.

وزیر مالیه افغانستان در این جلسه گفت که تصویب این کمک مالی از پیش شرط های بانک جهانی پول برای کمک به افغانستان می باشد.

در ده سال اخیر شاهرگ های اقتصادی افغانستان توسط طالبان نکتایی پوشی به قبضه درآمده اند که از سویی در همکاری و هماهنگی کامل با تروریست های تنبان پوش طالب هستند و از سوی دیگر با دسیسه های مختلف افغانستان را به فاسد ترین کشور دنیا تبدیل کرده اند. طالبان نکتایی پوشی چون اشرف غنی احمدزی، انورالحق احدی و عمر زاخیلوال که داکتر رمضان بشردوست معتقد است آنان اندازه یک دوکاندار هم نمی توانند وضعیت اقتصادی افغانستان را پیش ببرند، مانند میراثی پدری، وزارتخانه های مهم مالیه و اقتصاد را در کنترل کامل خود درآورده اند. در این وزارتخانه ها علاوه بر اینکه به صورت سیستماتیک، پول از کانال های مختلف حیف و میل و اختلاس می شود، تبعیض نیز در جریان است و طرح ها و برنامه ها مطابق خواست و میل قومی و قبیله ای آنان توزیع می شود.

در حالی که از سویی حضور این افراد در پست وزارت با داشتن تابعیت غیر افغانستان، کاملا مخالف قانون می باشد، آنان در محافل بین المللی واقعیت های افغانستان را عکس جلوه داده و در بین مردم، کاملا مخالف آن را ارایه می کنند.

در ده سال اخیر میلیاردها دالر کمک های جامعه جهانی به افغانستان سرازیر شد که قرار داشتن طالبان نکتایی پوش در راس امور مالی، باعث تشکیل فاسد ترین دولت جهان شد و پول های آمده به افغانستان در راه هایی مصرف شد که به هیچ عنوان به نفع مردم نبود.

طالبان نکتایی پوش تنها در کار فساد مالی نمی باشند و آنان بصورت گسترده و هماهنگ با سایر طالبان در ارتباط بوده و با کنترلی که بر دولت دارند و با لابی گری در دولت های کشورهای مختلف، زمینه های حضور گسترده تر طالبان تنبان پوش را نیز فراهم می کنند. شاید بتوان گفت تنها تفاوت این افراد با طالبان تنبان پوشی که هر روز در گوشه ای دست به جنایتی می زنند، همان لباس آنان باشد و در سر هر دو گروهشان یک چیز دارند.

باید گفت همانگونه که مبارزه با فساد باید از ارگ شروع شود، مبارزه با تروریزم نیز باید از همین مکان آغاز شود.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • بر حق كه همينطور است كه اين جند طالب نكتايي بوش,بولهارا نيست و نا بود كرد و از بازسازى خبرى نيست.شايد خارجى ها ازين نوع اجيران خود استفاده كردند و بولها را فخرى در اوغانستان نشاندادند و بعد در كشورهاى خودشان بر كرداندند.در شمال وضع ارام بود,به غير از يكان جاه كندند و انرا بنام بروزه ياد كردند ديكرش كوشت خوك.بلخ هرات بنجشير باميان تخار بدخشان فارياب شبرغان سربل ارام بود,درين ولايات به حساب خوجه باغ دارى دارم,يكان كلوخ را سر اب ماندند و تير شدند.تمام ثروت مملكت را به تبار خود بنامهاى اين و ان توضيع كردند. طالب هاى شب بلنك و روز ملنك به صد نام بول در با كستان سرازير شد و از انطرف اتش و خون و خونريز سرازير شد.با كستان از امريكا بول كرفت و امريكاييهارا مانند مكس خيل خيل كشت.اين همه بولهاى باد اورده به نفع ما هم نشد و به نفع خارجى ها تمام نشد.
    انروزيكه بشر دوست از كلوى احدى بخاطر زير زدن 2 مليون دالر كرفت كرزى فورى بشر دوست را دور كرد.اكر بشر دوست تا امروز ميبود نيم اين بولها كمشده و نيست شده هم كم نميشد.او از كلوى دزد ميكرفت و دست دزد را باز ميكرد.اى افسوس كه كرزى مرتكب خيانت شد.امروز هم نا وقت نيست به بشر دوست اجازه داده شودتااين دخل و خرج را يك حساب كند و از امروز دقيق بيكيرى و باز رسى كند.امروز هنوز نا وقت نيست كرزى خان بيدار شو برادرت را هزاره نكشته از قوم و قومبرستى بترس و از اقوام برادر نترس.
    اينكه دزددان فاشيست ماب را به كرد خود جمع كردى و تمام دار و ندار مملكت را در اختيارشان كزاشتى خيلى خيانت به خود و به ملت كردى.تا زمانيكه در عقب نجيب جفسر هزاره ايستاده بود ,يك تار موى نجيب كم نشد.اين كشور را قبيله و بشتونيزم و بشتونوالى خراب كرد.

  • اگر در انتخابات دوم رئیس جمهوری، کرز ی و عبدالله به کمک حامیان خارجی شان در رای مردم تقلب نمیکردند، افغانستان امروز آقای بشردوست را به حیث رئیس جمهور دلخواه خود میداشتند. زیرا با وجود تقلب گستردهء این دو خائنان ملی، آقای بشردوست فرد سوم منتخب مردم بود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس