کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > متن کامل بودجه تبعیض آمیز حکومت طالبی- قبیله ای در سال 1390 خورشیدی

متن کامل بودجه تبعیض آمیز حکومت طالبی- قبیله ای در سال 1390 خورشیدی

به دلیل داشتن اشتراکات قبیله ای با کسانی که شاهراه اقتصادی افغانستان را بدست گرفته اند، انواع طرح های اقتصادی و انکشافی در نظر گرفته شده است. بودجه ای که از سوی عمر زاخیلوال برای سال 1390 در نظر گرفته شده، نشان می دهد که او هم سیاست طالبان نکتایی پیش از خود انوالحق احدی و اشرف غنی احمدزی را در پیش گرفته است.

يكشنبه 13 مارچ 2011, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: بودجه سال 1390 خورشیدی در حالی توسط عمر زاخیلوال وزیر مالیه حکومت طالبی- قبیله ای کرزی به پارلمان ارایه شده است که سرشار از تبعیض می باشد. برای نمونه باز هم طبق روال قبل، هیچ بودجه ی انکشافی و بودجه برای طرح های زیربنایی برای ولایاتی چون دایکندی در نظر گرفته نشده است. در حالی که برای برخی از ولایات که جمعیت آن کمتر از نیم ولایت دایکندی است، به دلیل داشتن اشتراکات قبیله ای با کسانی که شاهراه اقتصادی افغانستان را بدست گرفته اند، انواع طرح های اقتصادی و انکشافی در نظر گرفته شده است. بودجه ای که از سوی عمر زاخیلوال برای سال 1390 در نظر گرفته شده، نشان می دهد که او هم سیاست طالبان نکتایی پیش از خود انوالحق احدی و اشرف غنی احمدزی را در پیش گرفته است.

بودجه سال 1390 باید از سوی پارلمان رد شده و اصلاحات جدی در آن صورت گیرد.
متن کامل بودجه سال 1390 که به پارلمان ارایه شده را می توانید در فرمت پی دی اف بخوانید.

متن کامل بودجه تبعیض آمیز حکومت طالبی- قبیله ای در سال 1390 خورشیدی
متن کامل بودجه تبعیض آمیز حکومت طالبی- قبیله ای در سال 1390 خورشیدی

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.