کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > عدم دقت در تهیه گزارش های سازمان ملل و خیانت کارمندان محلی این سازمان

عدم دقت در تهیه گزارش های سازمان ملل و خیانت کارمندان محلی این سازمان

يكشنبه 16 اكتبر 2011, بوسيله‌ى وحیدالله امید

یک گزارش امنیتی سازمان ملل متحد در افغانستان در مورد درگیری میان کوچی ها و ساکنین غرب کابل، که در ۱۳ اکوست ۲۰۱۰ در دامنه های کو قوریغ واقع در غرب کابل رخ داد، هزاره ها را متهم به تجاوز بالای کوچی ها نموده و مینویسد که به تعداد ۱۴۳ باب خانه و ۵۰ خیمهَ کوچی ها توسط هزاره ها به آتش کشیده شده است. در حالی که در ساحه مورد منازعه به قول حشمت غنی احمدزی ریس شورای سرتاسری کوچی ها، که یک روز پس ار حادثه در یک نشت تلویزیونی صحبت میکرد،بیش از ۶خانه کوچی ساکن نبودند. گزارش های رسانه های بی طرف هم حاکی از آن است که در این درگیری ها چند جوان هزاره به دست کوچی ها و نیروهای امنیتی افغان کشته شدند.

کابل: جوان هزاره کشته شده بدست نیروهای امنیتی افغان

UN Department of Safety and Security, Afghanistan Security Situation Report, Week 32, 6 – 12 August 2010

سوال اینجاست که چرا اداره سازمان ملل متحد در تهیه گزارش ها در مورد وضعیت امنیتی افغانستان، که سرنوشت هزاران پناهجوی افغانستانی در کشورهای خارجی به آن بستگی دارد، دقت نمی کند؟ چرا به کارمندان محلی سازمان ملل اجازه همچو خیانت داده میشود؟ دخالت آشکار کارمندان محلی سازمان ملل در افغانستان باعث شده که حملات سالانه کوچی ها به مردم هزاره و کشته و زخمی شدن ده ها تن و بی جای شدن هزاران فامیل، در گزارش های این سازمان آورده نشود.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.